موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/34574 :کد

0

پیام تبریک لاریجانی به مجالس کشورهای اسلامی

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -پیام تبریک لاریجانی به مجالس کشورهای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی، سالروز میلاد باسعادت پیامبرگرامی اسلام (ص) را تبریک گفت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی، سالروز میلاد باسعادت پیامبرگرامی اسلام (ص) را تبریک گفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی زادروز رسول اکرم (ص) را به همتایانش در کشورهای اسلامی تبریک گفت.

در پیام رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است:

لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه لمن کان یرجوالله والیوم الاخر و ذکر الله کثیرا (احزاب، 21)

با کمال خرسندی فرارسیدن سالروز میلاد پربرکت رسول گرامی اسلام پیامبر رحمت و عدالت، کلمه طیبه الهی حضرت محمد بن عبدالله (ص) را به جنابعالی و نمایندگان محترم پارلمان تبریک و شادباش می گویم.او پیام‌آور کرامت انسانی و گرامی‌ترین خلق نزد خالق هستی است. اسوه حسنه‌ای برای تمام انسان‌ها در همه دوران‌هاست که باید دل و جان و روح خویش به دریای بی‌کران و عمیق معارف و آموزه‌هایش سپرد.

عالیجناب؛
اینک امت اسلام بیش از هر زمان دیگری به بازگشت به سیره نبوی مبنی بر تحکیم برادری و دوستی، دوری از اختلاف و تفرقه نیاز دارد. مقابله با مخاطرات و چالش های پیش روی امت اسلامی تنها با گسترش همکاری ها و تحکیم وحدت و همدلی میان کشورهای اسلامی و تقویت حرکت های فکری اسلامی معتدل و عقلایی امکان پذیر است.

 

نباید اجازه داد پاره ای کج فهمی ها و اقدامات تروریستی چهره ای غیرواقعی از اسلام عزیز، این ثمره مجاهدت ها و تلاش های پیامبر بزرگ اسلام ترسیم نماید.جهان اسلام برای حل مشکلات کنونی و مبارزه با تروریسم نیازمند راهبردی مشترک و چند وجهی می باشد و رهبران و نخبگان جهان اسلام از جمله نمایندگان پارلمان های اسلامی در این زمینه مسئولیت خطیری بر عهده دارند.

 

رایزنی و همکاری منظم میان پارلمان‌های اسلامی فصل مهمی در تبیین و ترسیم نقشه راه مشترک خواهد بود.بار دیگر ضمن تبریک و تهنیت این مناسبت فرخنده، عزت و سربلندی روزافزون امت اسلامی، موفقیت و شادکامی جنابعالی را خواستارم.
منبع: شبکه خبر

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :