موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/34621 :کد

0

توصیه محققان به جراحی دستگاه گوارش در چاق ها

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۸۲۶   
 تحلیل ایران -توصیه محققان به جراحی دستگاه گوارش در چاق ها

براساس بررسی جدید محققان انگلیسی،با جراحی دستگاه گوارش در افراد خیلی چاق،میتوان خطر بیماری های قلبی - عروقی را در آنان کاهش داد.

براساس بررسی جدید محققان انگلیسی،با جراحی دستگاه گوارش در افراد خیلی چاق،میتوان خطر بیماری های قلبی - عروقی را در آنان کاهش داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بررسی محققان دانشکده بهداشت لندن بر روی سه هزار و 882 بیمار که تحت عمل جراحی دستگاه گوارش قرار گرفته بودند تا وزن کم کنند نشان می دهد این روش به کاهش وزن سریع آنان منجر می شود و خطر ابتلا به بیماری های قلبی - عروقی را در آنان کاهش می دهد.

به گفته محققان انگلیسی چنانچه یک میلیون و چهارصد هزار نفری که در انگلیس به عنوان چاق مفرط شناخته می شوند تحت عمل جراحی قرار گیرند؛ این موارد رخ می دهد:

هشتاد هزار مورد بیماری فشار خون ایجاد نمی شود.

از ابتلای حدود چهل هزار نفر به بیماری دیابت جلوگیری می شود.

از بروز پنج هزار حمله قلبی جلوگیری می شود.

همچنین این عمل جراحی به بهبود شرایط 110 هزار مبتلا به دیابت و 13 هزار مبتلا به فشار خون کمک می کند.

عوامل موثر در ایجاد چاقی شامل عوامل ارثی، پرخوری، تغییر سوخت وساز بافت چربی، کاهش تولید گرما، کاهش فعالیت جسمی بدون کاهش مقدار غذای دریافتی و برخی از داروهاست.

افزایش چربی شکم نیز که به چاقی شکم موسوم است با افزایش خطر بروز بیماری های قلبی - عروقی همراه است.

محققان بر این باورند که ذخیره اصلی انرژی بدن، چربی است.

برخی بیماران از افزایش پیشرونده وزن شکایت می کنند، حال آنکه مقدار غذای دریافتی آنها افزایش نیافته است، باید گفت که چنین وضعیتی کاملاً امکان پذیر است.

کاهش پیشرونده توده عضلانی بدن که با افزایش سن روی می دهد، امری اجتناب ناپذیر است در عین حال به دلیل کاهش توانایی بدن در سوزاندن چربی ها، وزن افزایش می یابد، در این حالت اگر مقدار کالری دریافتی به میزان قبلی باقی بماند، به ناچار افزایش وزن خواهیم داشت که بیشتر از چربی تشکیل شده است، بنابراین تولید انرژی کاهش می یابد و برای جبران انرژی از دست رفته نیاز به دریافت مقدار بیشتری ماده غذایی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :