موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34635 :کد

0

ابراز امیدواری سازمان ملل به برگزاری مذاکرات صلح در ۵ بهمن

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -ابراز امیدواری سازمان ملل به برگزاری مذاکرات صلح در ۵ بهمن

نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه ابراز امیدواری کرده است مذاکرات صلح بین طرف‌های سوری در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) در ژنو برگزار شود.

نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه ابراز امیدواری کرده است مذاکرات صلح بین طرف‌های سوری در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) در ژنو برگزار شود.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، سخنگوی «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، امروز- شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد، دی‌میستورا برای برگزاری مذاکرات صلح بین طرف‌های سوری در 25 ژانویه در ژنو، تلاش می‌‎کند.


این بیانیه افزود، دی‌‌میستورا «به همکاری کامل همه طرف‌‌های ذی‌ربط در سوریه امیدوار است که این شرایط هرگز اجازه نخواهد داد تا تحولات مستمر میدانی، روند (صلح) را از مسیر خود خارج نکند.»


این بیانیه یک روز پس از به هلاکت رسیدن «زهران علوش» سرکرده «جیش الاسلام» یکی از مهم‌ترین گروه‌های تروریستی مورد حمایت رژیم سعودی در حملات هوایی در اطراف دمشق، صادر شد.


برخی ناظران بر تحولات سوریه مدعی هستند کشته شدن زهران علوش مذاکرات صلح سوریه را به خطر می‎اندازد.


هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد و نقشه راهی را برای حل سیاسی بحران سوریه و پایان دادن به جنگ در این کشور مشخص کرد. در این طرح گفته شده است باید در طول یک ماه در سراسر سوریه آتش‌بس اعلام شود و در طول 6ماه مذاکرات برای تشکیل دولت انتقالی انجام شوند و در طول 18 ماه انتخابات جدید در این کشور برگزار شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :