موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/34642 :کد

0

بررسی مشکلات منابع طبیعی باید در رأس برنامه ها قرار گیرد

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -بررسی مشکلات منابع طبیعی باید در رأس برنامه ها قرار گیرد

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: بررسی وضع جنگل ها، منابع طبیعی و محیط زیست باید به صورت جدی در رأس برنامه های کشور قرار گیرد.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: بررسی وضع جنگل ها، منابع طبیعی و محیط زیست باید به صورت جدی در رأس برنامه های کشور قرار گیرد.


به گزارش تحلیل ایران، «عبدالغفار شجاع» عصر شنبه در آیین گرامیداشت شصت و سومین سالگرد مرحوم دکتر کریم ساعی بنیانگذار سازمان جنگل ها و مراتع ایران در کرج افزود: امروز همه مردم و مسؤولان نسبت به معضل تخریب جنگل ها و منابع طبیعی باید احساس وظیفه کنند زیرا همه ما در تخریب این منابع سهیم هستیم.


وی ادامه داد: احیای جنگل ها به زمان زیادی نیاز دارد و متأسفانه مسؤولان دیر به فکر چاره جویی برای رفع مشکلات در بخش آبخیزداری و منابع طبیعی افتاده اند.


شجاع گفت: اکنون چهار گروه کاری در سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور برای بهبود وضع منابع طبیعی تشکیل شده است.


شجاغ با اشاره به تصمیم مسؤولان کشور در خصوص ادغام سازمان های جنگل ها و مراتع، حفاظت محیط زیست و آب کشور اظهار کرد: نباید در طرح ادغام این سازمان ها، بخش جنگل ها و مراتع به حاشیه رانده شود.


مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای حفظ منابع طبیعی کشور تأکید فراوان دارند، گفت: این تأکیدها فرصت مناسبی برای بهبود وضع جنگل ها و منابع طبیعی کشور است.


وی افزود: باید از ظرفیت رسانه های جمعی کشور برای فرهنگ سازی در بخش حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست استفاده بهینه شود.


در پایان این آیین شرکت کنندگان با حضور بر مزار مرحوم استاد کریم ساعی در محوطه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج برای شادی روح آن مرحوم فاتحه قرائت کردند.


مرحوم دکتر کریم ساعی بنیانگذار سازمان جنگل ها و مراتع و مرکز آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :