موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34675 :کد

0

نظر سنجی درآمریکا : امسال بدتر از پارسال بود

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۵۸
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -نظر سنجی درآمریکا : امسال بدتر از پارسال بود

براساس نظر سنجی تازه در امریکا ، تیراندازیها و حملات گسترده در سال ۲۰۱۵ بر اذهان امریکاییها سخت سنگینی کرده و اکثر آنها معتقدند که امسال برای جهانیان بدتر از سال گذشته میلادی بود.

براساس نظر سنجی تازه در امریکا ، تیراندازیها و حملات گسترده در سال 2015 بر اذهان امریکاییها سخت سنگینی کرده و اکثر آنها معتقدند که امسال برای جهانیان بدتر از سال گذشته میلادی بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این نظر سنجی که به طور مشترک توسط آسوشیندپرس و گروه ائتلاف تایمز اسکوئر سازمان دهنده جشن سال نو انجام شد ، امریکاییان می گویند مهمترین رویدادهای سال 2015 سلسله تیراندازیهای گسترده از جمله حملات سان برناردینو ، پاریس و علاوه بر آن اقدامات بیرجمانه گروه داعش بود.


پنجاه و هفت درصد از کسانی که در نظر سنجی شرکت کردند، گفتند که در کل امسال بدتر از پارسال بود که این رقم بیشتر از 38 درصدی بود که یک سال پیش همین سوال از آنها پرسیده شد. تنها ده درصد از آنها اعتقاد دارند که سال 2015 بهتر از 2014 بود در حالی که 32 درصد فکر می کنند که فرق زیادی نمی کند.


از لحاظ فردی ، کمتر از یک سوم از پرسش شوندگان ( 29 درصد ) معتقدند سال 2015 برای آنها بهتر از سال 2014 بود در حالی که 21 درصد در قیاس با 15 درصد سال 2014 گمان می کنند که سال بدتری بود.


جیسون پرویت خلبان 43 ساله یک شرکت در منطقه دیترویت در مصاحبه جداگانه ای گفته است : نگرانی های امنیتی عاملی در تصمیم گیری در مورد آوردن همسر و دخترش به نیویورک برای یک سفر کریسمس بود.


وی گفت :' ما فکر می کردیم به دلیل همه اتفاقاتی که افتاده امسال به این سفر نیاییم . اما آنها برای سفر پیش قدم شند چرا که وقتی زندگی تان را تغییر می دهید، تروریست ها پیروز می شوند.


از میان کسانی که در نظر سنجی شرکت کردند ، 68 درصد تیراندازی های گسترده در امریکا از جمله در سان برناردینو در کالیفرنیا را که ترس از تروریسم داخلی را تشدید کرد، در فهرست رویدادهای بسیار مهم یا به طور فوق العاده مهم امسال قرار دادند.


شصت و چهار درصد حملات پاریس را و 63 درصد قساوت های گوناگون داعش را از جمله تکان دهنده ترین رویدادها بر شمردند.


اکثر امریکاییان قصد دارند شب سال نو را یا در خانه سپری کنند ( 48 درصد ) یا به خانه یکی از دوستان یا اعضای خانواده بروند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :