موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/34678 :کد

0

سوختن ۴۸۰ هکتار زمین در آتش‌سوزی کالیفرنیا

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۰
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -سوختن ۴۸۰ هکتار زمین در آتش‌سوزی کالیفرنیا

یک آتش‌سوزی مهیب در جنوب کالیفرنیا در امریکا منجر به سوختن بیش از ۴۸۰ هکتار زمین و مسدود شدن بزرگراه ۱۰۱ در این ایالت شد.

یک آتش‌سوزی مهیب در جنوب کالیفرنیا در امریکا منجر به سوختن بیش از 480 هکتار زمین و مسدود شدن بزرگراه 101 در این ایالت شد.


به گزارش تحلیل ایران ،مقامات ادارۀ آتش‌نشانی امریکا، این آتش‌سوزی بزرگ در روز شنبه منجر به تخلیۀ مناطقی از جنوب کالیفرنیا شده است.


به گفتۀ سخنگوی ادارۀ آتش‌نشانی ونتورا، بیش از 600 آتش‌نشان در صحنۀ آتش‌سوزی در منطقۀ ساحلی سولیمار در شهرستان ونتورا حاضر هستند و بخش‌هایی از بزرگراه 101 بسته شده است.

 

حدود 30 خانه در منطقۀ ساحلی سولیمار در معرض تهدید بودند و تخلیۀ اجباری در این منطقه صورت گرفته است. همچنین یک اخطار تخلیۀ داوطلبانه نیز برای ساکنان منطقۀ ساحلی فاریا در همسایگی سولیمار صادر شده است.


سخنگوی آتش‌نشانی شهر گفت اولویت اصلی، بازگشایی مجدد این بزرگراه است که مهم‌ترین مسیر ارتباطی در این منطقه محسوب می‌شود.

 

شهرستان ونتورا در حدود 104 کیلومتری شمال غربی شهر لس آنجلس قرار دارد.

این آتش‌سوزی تلفات جانی در برنداشته است اما علاوه بر مسدود کردن بزرگراه بزرگ کالیفرنیا، منجر به بسته شدن خطوط راه آهن اتحادیه اقیانوس آرام در منطقه شده است.

 

به گفتۀ سخنگوی آتش‌نشانی کالیفرنیا عملیات مهار این آتش‌سوزی مهیب در دو تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت اما با توجه به بادهای شدید، معلوم نیست عملیات چه اندازه طول بکشد.


این آتش‌سوزی ساعت 23 روز جمعه (به وقت محلی) آغاز شده است و بادهای شدید و پوشش گیاهی خشک منطقه به آن شدت بخشیده‌اند.

 منبع : پرس تی وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :