موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/34743 :کد

0

رونمایی از اولین ربات گزارشگر هواشناسی در چین

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -رونمایی از اولین ربات گزارشگر هواشناسی در چین

یکی از شبکه‌های تلویزیونی کشور چین برای اولین ‌بار از گزارشگر ربات برای ارائه اخبار مربوط به آب‌وهوا استفاده کرد.

 

یکی از شبکه‌های تلویزیونی کشور چین برای اولین ‌بار از گزارشگر ربات برای ارائه اخبار مربوط به آب‌وهوا استفاده کرد.

به گزارش تحلیل ایران، مدیر شبکه DragonTV چین در مورد عملکرد و سیستم به‌کار رفته در ربات گزارشگر اظهار کرد: ربات گزارشگر آب‌وهوا در واقع یک هوش مصنوعی است که اطلاعات خام هواشناسی را به زبان چینی و با لحنی کاملا دوست داشتنی برای بینندگان بیان می‌کند.

وی در ادامه افزود: این ربات Xiaoice نام دارد و جزء آخرین نسل از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی شرکت مایکروسافت است. صدای در نظر گرفته شده برای ربات گزارشگر بسیار آرام و کاملا جدی است و می‌توان از آن برای اعلام رویدادهای مهم نیز استفاده کرد.

یکی از مدیران شرکت مایکروسافت در مورد هوش مصنوعی ربات گزارشگر Xiaoice عنوان کرد: سطح توانایی هوش مصنوعی در نرم‌افزار جدید تا حدی بالاست که به ربات اجازه می‌دهد علاوه بر گزارش کامل و بدون خطا، امکان آنالیز و پیش‌بینی برخی از رویدادهای هواشناسی را با دقت بسیار بالایی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ربات گزارشگر همچنین به برنامه‌نویسی سنجش احساسات مجهز شده است، به‌طوری‌که می‌تواند حتی نظرات احساسی را بیان کند.پروژه برنامه‌نویسی ربات گزارشگر Xiaoice برای اولین ‌بار با همکاری شرکت مایکروسافت و گروه رسانه‌ای آسیای‌شرقی و شانگهای انجام شده است.

منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :