موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/34792 :کد

0

قوه قضائیه شعبه پیگیری شکایت دانشجویان بورسیه را اعلام کند

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -قوه قضائیه شعبه پیگیری شکایت دانشجویان بورسیه را اعلام کند

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به معاون اول قوه قضائیه تاکید کردند: دانشجویان بورسیه منتظر اقدام عملی قوه محترم قضاییه برای تعیین و اعلام شعبه‌ای مشخص جهت ثبت شکایات بی‌شمار خود هستند.

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به معاون اول قوه قضائیه تاکید کردند: دانشجویان بورسیه منتظر اقدام عملی قوه محترم قضاییه برای تعیین و اعلام شعبه‌ای مشخص جهت ثبت شکایات بی‌شمار خود هستند.


به گزارش تحلیل ایران، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به حجت الاسلام محسنی اژه‌ای تاکید کردند: دانشجویان بورسیه منتظر اقدام عملی قوه محترم قضاییه برای تعیین و اعلام شعبه‌ای مشخص جهت ثبت شکایات بی‌شمار خود هستند.

 

در بخشی از این نامه آمده است: همان گونه که مستحضرید بیش از یک ماه از دستور مقام معظم رهبری برای ورود قوه قضائیه به پرونده بورسیه‌ها می‌گذرد. علیرغم اطلاع‌رسانی اولیه مسئولان محترم، هنوز شاهد اقدام عملی قوه محترم قضاییه برای اجرایی کردن این دستور معظم له نبوده‌ایم. بدینوسیله به اطلاع حضرتعالی می‌رسانیم که بیش از 3700 نفر از دانشجویان مظلوم بورسیه و بیش از 20000 هزار خانواده‌های نگران و مضطرب آشفته آنها همچنان منتظر اقدام عملی قوه محترم قضاییه برای تعیین و اعلام شعبه‌ای مشخص جهت ثبت شکایات بی‌شمار خود هستند.

 

این نامه می‌افزاید: متاسفانه مسولین وزارت علوم در سایه مصوبه غیر قانونی 630 شورای انقلاب فرهنگی از هیچ ظلمی در حق دانشجویان دریغ نکردن وبا روشهای متعدد همواره دانشجویان را مورد ازار واذیت روحی وروانی و...قرار دادن به گونه‌ای که به توصیه دلسوزان نظام نیز در این مورد توجه نمی‌کردند وخود را توسط این مصوبه غیر‌قانونی بیمه کرده بودند.

 

در پایان این نامه تاکید شده است: پابرجا بودن احکام ظالمانه لغو بورس، دادن عدم نیاز به دانشجویان دارای جایابی، لغو بورس دارندگان حکم بورس، دستورهای پنهانی برای جایابی نکردن دانشجویان بورسیه، نپذیرفتن تعهدات مربوط به استخدام از طرف وزارت علوم، از جمله مشکلاتی است که برای دانشجویان باقی است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :