موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34815 :کد

0

ابراهیم جعفری: امروز همه ما به وحدت نیازمندیم

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -ابراهیم جعفری: امروز همه ما به وحدت نیازمندیم

وزیر خارجه عراق در بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با بیان اینکه عراق کشور پیامبران است، تصریح کرد: به خاطر وجود پاک این افراد، عراق از هر گزندی محفوظ خواهد بود

وزیر خارجه عراق در بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با بیان اینکه عراق کشور پیامبران است، تصریح کرد: به خاطر وجود پاک این افراد، عراق از هر گزندی محفوظ خواهد بود.


به گزارش تحلیل ایران، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:

"ابراهیم جعفری" وزیر امور خارجه عراق در بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در روز یکشنبه 6 دی در محل اجلاس سران برگزار شد، با بیان اینکه گروه‌های تروریستی در شهرهای مختلف عراق نفوذ پیدا کردند، اظهار داشت: ما از همه امکاناتی که در مناطق‌مان بود، در جهت مقابله با تروریست‌ها استفاده کردیم، آنها(تروریست ها) همواره به دنبال از بین بردن شهرها و روستاهای ما هستند.

وی افزود: آنها همواره تلاش کردند با مطرح کردن مسائل اختلاف‌برانگیز بین طوایف و گروه‌های عراقی، ترکمن و کردها اوضاع را وخیم‌تر کنند و بر بحران‌های ایجاد شده دامن بزننند.

وزیر امور خارجه عراق با بیان اینکه عراق کشور پیامبران است، تصریح کرد: به خاطر وجود پاک این افراد، عراق از هر گزندی محفوظ خواهد بود، این کشور در واقع مظلوم واقع شده است که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

جعفری اضافه کرد: ما همواره می‌خواهیم کشورهای دیگر در فضای عادی و بدون شانتاژ تبلیغاتی به مردم کشورمان کمک کنند.امروز از همین جایگاه از ملت‌های مسلمان می‌خواهم از تمام امکانات خود برای همکاری با کشور ما استفاده کند تا مردم عراق شاهد بازگشت اقتدار خودشان باشند.

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد: امروز بسیج مردمی نقش بسیار مهمی را در مقابله با حرکت‌های تروریستی ایفا می‌کند. ما در این راستا توانسته‌ایم نیروهای خود را برای دفاع از سرزمین خود بسیج کنیم .

جعفری تصریح کرد: جایگاه دین و مذهب در کشور ما بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و ما در این راستا با توسل به قرآن کریم، خداوند و پیامبر(ص) و با اشتراکاتی که با مسلمانان داریم می‌توانیم با وحدت در کنار یکدیگر قرار گرفته و پیروز میدان باشیم.

وی اضافه کرد: امت اسلامی همواره معتدل است و می‌تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد و در این شرایط می‌توانیم پیام وحدت بخش اسلام را عملی کنیم.

جعفری تأکید کرد: امروز همه ما به وحدت نیازمندیم چرا که وحدت منشأ یک شجره طیبه است و با رفتار و اخلاق اسلامی خود می‌توانیم در جهت ایجاد وحدت گام برداریم.
وزیر امورخارجه عراق خاطر نشان کرد: امت اسلام با مودّت و همدلی می‌تواند کشتی نجات و پیروزی را به ساحل امان برساند و در این راستا امیدواریم این اجلاس گام‌های عملی را در جهت تحکیم جایگاه امت اسلامی بردارد.

 منبع:نسیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :