موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/34835 :کد

0

عقب‌ماندگی ۱۰ ساله ایران در ارتباطات

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۵
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -عقب‌ماندگی ۱۰ ساله ایران در ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برخی تصمیم‌های مدیریتی متعلق به دوره گذار هستند، از فعالان حوزه ICT خواست با کمک و همراهی با این تصمیم‌ها، در شتاب ساخت‌یافته و در توسعه کشور مشارکت کنند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برخی تصمیم‌های مدیریتی متعلق به دوره گذار هستند، از فعالان حوزه ICT خواست با کمک و همراهی با این تصمیم‌ها، در شتاب ساخت‌یافته و در توسعه کشور مشارکت کنند.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، نصرالله جهانگرد در همایش راهکارهای توسعه شبکه توزیع محتوا با تأکید براینکه تمام ظرفیت‌های ارتباطی را باید محلی کنیم، اظهار داشت: سیاست ترافیک محلی یک سیاست جهانی است که سعی می‌کند مراکز توزیع محتوا را به کاربر نزدیک کند و هزینه و سرعت دسترسی را بهبود بخشد.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کشورهای پیشرفته به موقع دسترسی را ایجاد کرده‌‌اند و در فرصت کافی شاهد رشد محتوا بوده‌اند، گفت: اما در ایران در فضای ارتباطی یک دهه عقب هستیم و در نتیجه با رشد شدید دسترسی همزمان با رشد شدید محتوا روبه‌رو شده‌ایم.


وی با بیان اینکه تا پیش از این اپراتورها تنها مجاز به فعالیت در لایه 3 (لایه دسترسی) بودند اما اکنون فعالیت‌های زیرساختی را نیز برای تمام اپراتورها باز گذاشته‌ایم، افزود: نتیجه این امر بهبود کیفیت برای کاربر است.


جهانگرد پیش‌بینی کرد تا اواسط سال آینده شبکه نسل 4 موبایل در سراسر کشور گسترده می‌شود و تعداد گوشی‌‌های هوشمند در دسترس مردم از 20 میلیون گوشی به 2 برابر تا سال آینده افزایش خواهد یافت.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در ایران بیشترین درآمد را اپراتورهای دسترسی دارند در حالی که در بسیاری از کشورها درآمد تولیدکنندگان محتوا حتی بیشتراز اپراتورهای دسترسی است.


وی با بیان اینکه باید تأخیر ایران در ورود به بازار و زیرساخـت‌ها را جبران کنیم، بیان داشت: برخی تصمیم‌های مدیریتی متعلق به دوره گذار است که از فعالان حوزه معاون ICT درخواست می‌کنم با کمک و همراهی با این تصمیم‌ها در شتاب ساخت‌یافته کشور مشارکت کنند.


جهانگرد با ذکر مثالی توضیح داد: زمانی که مصوبه رایگان شدن پهنای باند برای مراکز داده به تصویب رسید یک سری از شرکت‌های خصوصی و زیرساخت با این مصوبه مخالفت کردند اما اجرای این مصوبه در عمل نشان داد که تصمیم درستی بوده اگرچه یک تصمیم مدیریتی و متعلق به دوره گذار بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :