موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/34861 :کد

0

تجمیع بیمه‌ها مشکلی را حل نمی‌کند

  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۶
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -تجمیع بیمه‌ها مشکلی را حل نمی‌کند

عضو کمیسیون عمران در مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش فضای رقابتی بین بیمه‌ها برای ارائه خدمات بهتر به بیماران، گفت: تجمیع بیمه‌ها هیچ مشکلی را در حوزه بهداشت و درمان حل نکرده است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش فضای رقابتی بین بیمه‌ها برای ارائه خدمات بهتر به بیماران، گفت: تجمیع بیمه‌ها هیچ مشکلی را در حوزه بهداشت و درمان حل نکرده و باید مشکلات هر بیمه‌ای را به‌تنهایی بررسی کرد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس؛ مهرداد بائوج لاهوتی با انتقاد از سیاست تجمیع بیمه‌ها از سوی دولت، گفت: با اجرای سیاست تجمیع بیمه‌ها به‌طور حتم فضای رقابتی میان بیمه‌ها برای ارائه خدمات بهتر به بیماران از میان می‌رود، البته باید نگاه دولت در ارائه خدمات پایه و تکمیلی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها حمایتی و نظارتی باشد و نباید برای بیمه‌ها محدودیت ایجاد کرد.


نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید صندوق‌های بیشتر بیمه‌ای برای ارائه خدمات به بیماران تشکیل شود، افزود: این موضوع حتی در قانون احکام دائمی برنامه پنجم نیز مطرح‌شده، بنابراین صندوق‌هایی که می‌‌توانند تضمین‌های لازم برای ارائه خدمات بهتر به مردم داشته باشند باید در حوزه بهداشت و درمان کشور تشکیل شوند تا فضای رقابتی بیشتری میان بیمه‌ها به وجود آید.


وی بابیان اینکه هر صندوقی که خدمات بهتری ارائه دهد به‌طور حتم تعداد داوطلب بیشتری خواهد داشت، تصریح کرد: تجمیع بیمه‌ها اقدامی غیر قابل‌قبول است و باید از فضای رقابتی میان بیمه‌ها حمایت کرد، البته دولت می‌تواند همه صندوق‌های بیمه‌ای را ترغیب به تبعیت از یک سیاست کلی در بخش بهداشت و درمان کند.


عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خانه ملت با تأکید بر ضرورت فعالیت چندین بیمه متنوع در سطح جامعه، افزود: فضای رقابتی به‌طور حتم باعث رشد بهداشت و درمان کشور خواهد بود؛ اما در حال حاضر بحثی وجود دارد مبنی بر عملکرد ضعیف بیمه‌ها که این موضوع به‌طور حتم در اجرای طرح تحول سلامت تأثیرات سوء خواهد داشت که باید مشکلات این بخش را حل کرد اما تجمیع بیمه‌ها هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

                               

بیمه     رقابت     بهداشت     درمان     بیمار    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :