موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/34902 :کد

0

چرا لثه زنان ضعیف‌تر از مردان است

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -چرا لثه زنان ضعیف‌تر از مردان است

استرس و اضطراب زنان سبب بروز عفونت و بیماری‌های لثه و دندان می‌شود.

استرس و اضطراب زنان سبب بروز عفونت و بیماری‌های لثه و دندان می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، فاضل دندان پزشک با اشاره به مراقبت‌های لثه اظهار داشت: بهداشت دهان و دندان یکی از مسائل مهم هر فرد است به طوری که لثه‌های مناسب و سالم سبب ایجاد سلامت جسم و روح می‌شود افراد باید به طور روز‌مره از لثه‌های خود مراقبت‌های کافی را داشته باشند.
 
وی بیان کرد: مصرف دخانیات، استرس و فشار عصبی و استفاده از رژیم غذایی نامناسب تاثیر منفی بر سلامت و زیبایی‌های لثه‌ها دارد که خود این بیماری لثه سبب بروز حملات قلبی و چاقی در اثر عفونت لثه می‌شود.
 
این متخصص افزود: به دلیل مصرف غذاهای حاوی شکر و نشاسته، در لثه و مجاورت دندان‌ها باکتری‌های زیادی تولید می‌شود، زیرا محیط دندان و بخصوص لثه‌های مناسب برای رشد قارچ‌های دندان بوده و همین بیماری سبب ضعیف شدن سیستم ایمنی و دفاعی بدن می‌شود.
 
فاضل با بیان اینکه ویتامین‌ C برای مراقبت از لثه مناسب است، تصریح کرد: این ویتامین‌ها عمدتا در میوه و سبزی موجود است و ویتامین‌ C ساخت سلولهای جدید در لثه و دیگر نقاط بدن بسیار مفید است، زیرا فیبرها سبب تقویت لثه می‌شوند.
 
وی ادامه داد: زنان به علت اینکه سیستم ایمنی و دفاعی آنها ضعیف‌تر از مردان است باید بیشتر مراقب سلامت جسم و بخصوص دندان‌هایشان باشند زیرا لثه عامل بروز عفونت و انتقال آن به دیگر نقاط بدن است.
 
این دندانپزشک ابراز داشت: استرس و فشار روحی عامل از بین رفتن لثه‌هاست و به دلیل اینکه زنان اکثرا عاطفی هستند، سریع ملتهب شده و این سبب خراشیدن لثه‌هایشان می‌شود.
 
فاضل اضافه کرد: لثه‌های متورم، پایین رفتن لثه، بوی بدن دهان، شل شدن دندان‌ها و مشاهده خونریزی هنگام مسواک زدن از نشانه‌های بیماری لثه در زنان است.
 
این متخصص عنوان کرد: در طی دوران بارداری ترشح هورمون‌هایی چون پروژسترون و استروژن در بدن برای آمادگی مادر جهت پذیرش جنین بالا می‌رود و این افزایش هورمون‌ها سبب حساس تر شدن لثه می‌شود.
 
وی در پایان گفت: استخوان‌های زنان از نظر اسکلت و استحکام ضعیف‌تر از مردان بوده و همین امر سبب ایجاد بیماری‌های مختلف از جمله لثه می‌شود.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :