موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34923 :کد

0

مسئول شورای نظامی داعش در الانبار به هلاکت رسید

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -مسئول شورای نظامی داعش در الانبار به هلاکت رسید

وزارت کشور عراق از هلاکت مسئول شورای نظامی «داعش» در استان الانبار خبرداد.

وزارت کشور عراق از هلاکت مسئول شورای نظامی «داعش» در استان الانبار خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، وزارت کشور عراق شامگاه یکشنبه اعلام کرد که «ابواحمد العلوانی» در یک عملیات موفقیت آمیز در الانبار به هلاکت رسیده است.


در بیانه وزارت کشور عراق همچنین آمده است که امروز چند عملیات موفقیت آمیز در الانبار با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک انجام شد و اطلاعات دقیقی در باره نشست فرماندهان داعش در اختیار خلبانان نیروی هوایی قرار گرفت.


در جریان عملیات امروز ، ابواحمد العلوانی مسئول شورای نظامی گروه تروریستی داعش و دهها تن از فرماندهان این گروه به هلاکت رسیدند.


با شدت گرفتن حملات نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق علیه تروریست های داعش در شهر الرمادی مرکز استان الانبار، همزمان حلقه محاصره تروریست های داعش در فلوجه و صقلاویه واقع در شرق شهر الرمادی در حال تنگ تر شدن است.


عملیات آزاد سازی شهر الرمادی مرکز استان الانبار از تصرف داعش از 13 جولای (حدود شش ماه ) قبل آغاز شد و از اواسط هفته گذشته شدت گرفت.


الرمادی مرکز استان الانبار در 110 کیلومتری غرب بغداد واقع است که در ماه مارس امسال بطرز مشکوکی به اشغال داعش در آمد.


کاروان داعش در روز حمله به الرمادی ، در حالی از مرز سوریه نزدیک به 500 کیلومتر در صحرای بی آب و علف الانبار تا الرمادی را طی کرد که هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش بر فراز عراق حاضر بودند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :