موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34960 :کد

0

حمله موشکی یمن به شماری ازپایگاه های مرزی عربستان

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -حمله موشکی یمن به شماری ازپایگاه های مرزی عربستان

واحد موشکی وتوپخانه ارتش وکمیته های مردمی یمن، شماری ازپایگاه های مرزی عربستان درمناطق «عسیر» و«جیزان» را هدف حمله قرار داد.

واحد موشکی وتوپخانه ارتش وکمیته های مردمی یمن، شماری ازپایگاه های مرزی عربستان درمناطق «عسیر» و«جیزان» را هدف حمله قرار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل ازخبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، یک منبع نظامی گفت: دراین عملیات شماری ازیایگاه های عربستان درنزدیگی گذرگاه مرزی «علب» هدف 30 گلوله توپ قرار گرفت که براثر آن دو خوروی نظامی ارتش عربستان منهدم شد.


این مقام یمنی افزود، یگان موشکی وتوپخانه ارتش یمن همچنین پایگاه های 'وادی المعاین'، « کروس المعزاب» و«الجبوح» درجیزان را گلوله باران کرد که درپی آن خسارت های زیادی به نیروهای دشمن وتجهیزات آنها وارد شد.


عربستان و9 کشورعربی دیگر با حمایت آمریکا از ششم فروردین 94، حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند وتاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور را بمباران و منهدم کرده اند.


ریاض هدف ازاین حملات را به زانو درآوردن نیروهای مردمی وارتش یمن وبازگرداندن منصورهادی رییس جمهوری مستعفی یمن به قدرت اعلام کرده است اما با گذشت 9ماه از این حملات، هیچ یک از این اهداف محقق نشده است.


کارشناسان نظامی یمن را باتلاق عربستان دانسته وتاکید کرده اند همانگونه که آمریکا در باتلاق ویتنام گرفتار شد، عربستان نیز همراه با متحدانش در باتلاق یمن گرفتار شده و به آسانی نمی توانند از آن خارج شوند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :