موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ارتباطات

a/35024 :کد

0

کدام دولت ها ایمیل کاربران را چک می‌کنند؟

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -کدام دولت ها ایمیل کاربران را چک می‌کنند؟

تقریباً همه دولت‌های جهان به دلایلی که خودشان توجیه می‌کنند، علاقه زیادی به چک کردن ایمیل کاربران خود، و اگر بتوانند ایمیل‌های دیگران، دارند.

 

تقریباً همه دولت‌های جهان به دلایلی که خودشان توجیه می‌کنند، علاقه زیادی به چک کردن ایمیل کاربران خود، و اگر بتوانند ایمیل‌های دیگران، دارند.

به گزارش تحلیل ایران، تقریباً همه دولت‌های جهان به دلایلی که خودشان توجیه می‌کنند، علاقه زیادی به چک کردن ایمیل کاربران خود، و اگر بتوانند ایمیل‌های دیگران، دارند.دراین‌بین برنامه‌های خودکاری ایجادشده تا این کار را انجام دهد: برنامه‌هایی که ما تاکنون شناخته‌ایم و برنامه‌هایی که تاکنون پنهان مانده‌اند و فقط خود دولت‌ها می‌دانند.

با داستان جاسوسی‌های NSA امریکا از کاربران داخلی و خارجی این کشور، ابعاد برنامه‌های مانیتورینگ و کنترل‌کننده به‌طور بی‌سابقه‌ای توسط پایگاه روس‌ها علیه غرب، و بعضاً لو رفتن برخی برنامه‌های چینی و روسی توسط دنیای غرب لو رفت. (غربی‌ها نیز کسپرسکی را عامل جاسوسی و تولید انواع بدافزار روی سیستم‌های آی تی غرب می‌دانند.مسکو نیز با SORM همه چیز را کنترل می‌کند.)

ما اکنون می‌دانیم که برنامه‌ها (نه نرم افزار) و بعداً نرم‌افزارهایی به شرح زیر ابزار جمع‌آوری اطلاعات از شهروندان شده‌اند که تاکنون رسانه‌ای شده‌اند:

XKeyscore
 
PRISM

ECHELON
 
Carnivore
 
DISHFIRE
 
STONEGHOST
 
Tempora

Frenchelon

Fairview
   
MYSTIC
   
Boundless Informant
 
BULLRUN
 
PINWALE
   
Stingray
 
Dropmire
 
Stateroom
    
Bullrun
 
MYSTIC
    
MonsterMind

لورفتن یا لودادن برنامه‌های مانیتورینگ آمریکایی بخشی از داستان بزرگ چک کردن شهروندان کره زمین است که لورفته و هم‌زمانی که این خبر را می‌خوانیم برنامه‌های زیادی که ما نمی‌دانیم، همچنان به این امر مشغول‌اند.

یاهو حملات هکرهای دولتی به باکس ایمیلتان را گزارش می‌دهد

یاهو پس از فیس‌بوک، توئیتر و گوگل تصمیم گرفته است تا حملات هکری به جعبه ایمیل کاربران که از سوی دولت‌ها انجام می‌شود را گزارش کند.

 باب لرد مدیر اداره امنیت اطلاعات یاهو دراین‌باره گفت با استفاده از متدهای جدید به کاربرانی که ایمیلشان موردحمله هکرهای دولتی قرار می‌گیرد، اطلاع می‌دهیم.

وی افزود پس از اطلاع یافتن از حمله سازمان‌یافته با پشتیبانی دولتی، به کاربر قربانی از طریق نوتیفیکشن اطلاع می‌دهیم تا بداند موردحمله واقع‌شده است.

این نوتیفیکیشن هم شامل باکس کاربران و هم ابزاری که موردحمله قرارگرفته، می‌شود.

وی تأکید کرد که کاربران پس از آگاهی یافتن از این موضوع باید بلافاصله آیکون Account Key و یا Two-Step Verification را در کنار انتخاب پسورد قوی در بخش account settings خود فعال سازند و با چک کردن checking account recovery info از جزییات بیشتر و مواردی نظیر mail forarwdnig و reply -to آگاه شوند.

به‌هرحال کمپانی‌های بزرگ آی تی که در مظان اتهام همکاری با دولت آمریکا هستند، سعی کرده‌اند با این نوع اخبار، خود را تبرئه کرده تا دست به اعتمادسازی مجدد بین کاربران بزنند.
منبع:خبرآنلاین
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :