موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازرگانی

a/35037 :کد

0

لوایح ایجاد مناطق آزاد مجددا در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -لوایح ایجاد مناطق آزاد مجددا در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود

نایب رئیس اول مجلس گفت: لوایح دولت برای ایجاد مناطق آزاد به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد تا مجددا در این کمیسیون بررسی شود.

 

نایب رئیس اول مجلس گفت: لوایح دولت برای ایجاد مناطق آزاد به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد تا مجددا در این کمیسیون بررسی شود.
 

به گزارش تحلیل ایران، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در تذکری با اشاره به عدم تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی خطاب به هیئت رئیسه مجلس، گفت: در هفته‌های گذشته این لایحه که باید با رای نصف بعلاوه یک نماینده مجلس تصویب می‌شد، با اینکه این میزان رای را به دست آورده بود اما به دلیل تفسیر رئیس وقت جلسه مبنی بر نیاز بر دو سوم آرا، کلیات این لایحه رد شد.

وی خطاب به حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس، گفت: در هفته گذشته تذکراتی را بنده و برخی از نمایندگان دیگر به شما دادیم و شما قرار بود این موضوع را در هیئت رئیسه مطرح کنید لذا در حال حاضر منتظر جواب شما و نظر هیئت رئیسه هستیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که ریاست صحن علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع در هیئت رئیسه بحث شد و از آنجا که تصمیم همکار عزیزم آقای باهنر در راستای برنامه پنجم بود، این تصمیم مورد تایید هیئت رئیسه است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت برای شکل‌گیری مناطق آزاد در برخی نقاط لوایحی داده و اخیراً نیز لایحه‌ای برای منطقه آزاد سیستان تقدیم مجلس شده است، هیئت رئیسه امروز این لایحه را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داد تا مورد بررسی قرار گیرد و لوایح گذشته‌ای را که دولت در این زمینه به مجلس داده بود، در جریان بررسی این لایحه با آن ادغام کند.

نایب رئیس مجلس همچنین گفت: برخی از مناطقی که قرار بود منطقه آزاد شود، پیشنهاد نمایندگان بود که در کمیسیون اقتصادی مصوب شده بود و دولت لایحه‌ای در این زمینه نداده بود. اگر همکاران ما بر خواسته خود مصر هستند، می‌توانند طرحی با بیش از 50 امضا تهیه کنند و اگر مجلس آن را تایید کرد، این طرح به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود تا مورد بررسی قرار گیرد و مصوبه کمیسیون به صحن علنی بیاید.
 منیع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :