موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی_آموزشی

a/35081 :کد

0

آموزش از راه دور با استفاده از نسل پیشرفته ویدئو کنفرانس

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -آموزش از راه دور با استفاده از نسل پیشرفته ویدئو کنفرانس

آموزش از راه دور با استفاده از نوع پیشرفته سیستم ویدئو کنفرانس موسوم به تله پرزنس روشی مرسوم در دنیا است که با استفاده از این روش افرادی که در دوسمت حضور دارند احساس کنند که همه در یک اتاق نشسته اند.

آموزش از راه دور با استفاده از نوع پیشرفته سیستم ویدئو کنفرانس موسوم به تله پرزنس روشی مرسوم در دنیا است که با استفاده از این روش افرادی که در دوسمت حضور دارند احساس کنند که همه واقعاً در یک اتاق نشسته‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سالیان زیادی است که سیستم های ویدئوکنفرانس در کشورایران توسط سازمانهای دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اغلب سازمان هایی که از ویدئوکنفرانس استفاده می  کنند با بهره گیری از ویدئوکنفرانس بدون نیاز به سفر، جلسات کاری خود را برگزار می کنند و در نتیجه خطرات سفر کاهش پیدا کرده ،جلسات سریعتر برگزار شده و هزینه های برگزاری جلسات به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد.


اغلب کارخانجات بزرگ در ایران معمولا یک دفتر مرکزی در تهران و شعب دیگری در شهرستان های دیگر دارند که جلسات روزانه و هفتگی یا ماهانه زیادی بین پرسنل و مدیران این کارخانجات صورت می گیرد که نبود ابزار کارآمدی چون ویدئو کنفرانس باعث می شود که تصمیم گیری و جلسات به کندی صورت بگیرد ولی کارخانجاتی که از این تجهیزات استفاده می‌کنند برای جلسات مدیریتی و جلسات آموزشی سرعت عمل بسیار بالاتری خواهند داشت و می توانند سریعتر عمل کرده و در نهایت راندمان بالاتری را بدست آورند.


دانشگاه های بسیاری از سیستم ویدئو کنفرانس برای آموزش از راه دور استفاده می کنند که با  این کار اساتید مجرب که از سفرهای مکرر خسته شده‌اند میتوانند از دانشگاهی که در محل زندگیشان است بدون سفر در دانشگاه های استان های دیگر تدریس کنند.


نوع پیشرفته تر ویدئوکنفرانس به تله پرزنس معروف است که بخاطر هزینه های نسبتاً بالای راه اندازی آن تا کنون در کشور مورد استفاده قرار نگرفته بود. در سیستم های تله پرزنس نمایشگر تصویر معمولاً شامل 3 دستگاه LCD بزرگ است  و از سه دوربین با کیفیت در بالای هر نمایشگر استفاده می شود و یک LCD دیگر نیز برای نمایش فایل های پاورپوینت استفاده می‌شود و همه این تجهیزات بدین منظور است که افرادی که در دوسمت حضور دارند احساس کنند که همه واقعاًدر یک اتاق نشسته اند.


حداقل هزینه راه اندازی یک سیستم تله پرزنس بین دو نقطه مبلغی در حدود 200هزار دلار یا 700میلیون تومان بوده که با بومی سازی این سیستم توسط یک شرکت داخلی این هزینه به یک پنجم تقلیل یافته است و با هزینه ای حدود 40 هزار دلار یا 150 میلیون تومان می توان بین دو نقطه از سیستم بسیار پیشرفته تله پرزنس با کیفیت full HD بهره برد.

منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :