موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/35109 :کد

0

مشهدالرضا در شب میلاد سرور کائنات نورافشان است

  دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۵
تعداد بازدید : ۳۵۴   
 تحلیل ایران -مشهدالرضا در شب میلاد سرور کائنات نورافشان است

همزمان با شب ۱۷ ربیع الاول و میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرانقدرش امام جعفر صادق(ع) مشهدالرضا غرق در نور و شادی میزبان پیروان مکتب نبوی و جعفری در آستان هشتمین نور است.

همزمان با شب 17 ربیع الاول و میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرانقدرش امام جعفر صادق(ع) مشهدالرضا غرق در نور و شادی میزبان پیروان مکتب نبوی و جعفری در آستان هشتمین نور است که این میلاد خجسته را به ساحت مقدس شمس الشموس تبریک و تهنیت عرض می کنند.


به گزارش تحلیل ایران، امشب به یمن میلاد خجسته ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) همه خیابانها و میادین مشهد آذین بندی شده و جمعی از شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در ایستگاه های صلواتی مشغول توزیع شربت و شیرینی بین مردم هستند.


گنبد طلایی بارگاه امام رضا(ع) امشب همچون دری زرین می درخشد، بوی مشک و عنبر در صحن و سرای حریم رضوی مشام جان را نوازش می دهد و فضای سراسر معنویت این بارگاه ملکوتی دل و جان را از عطر ایزد متعال آکنده می سازد.


زائران و مجاوران حرم قدسی از غروب رهسپار آستان ملائک پاسبان رضوی شده اند تا در این شب عظیم در کنار مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) دل را به پنجره فولادش گره زده و از معنویت فضا و شور و شیفتگی دلدادگان مکتب نبوی و جعفری مشعوف شوند.


امشب آستان هشتمین نور، میعادگاه همپیمانان مکتب نبوی است، آنان که به دور از فتنه های دشمن برای برهم زدن اتحاد امت اسلامی به ریسمان الهی، قرآن و عترت نبی مکرم اسلام چنگ زده اند و این مکان مقدس را مامنی برای استحکام پیمان برادری، برابری و همبستگی خویش با دیگر پیروان مذاهب اسلامی قرار داده اند.


آستان ملائک پاسبان رضوی از گذشته های دور محل پیوند قلبها، تحکیم وحدت و تقویت همبستگی و اتحاد بین مسلمانان بوده است. آنجا که شیعه و سنی زیر پرچم سبز رضوی گرد هم آمده و دستان خود را بهم گره زده اند تا دژی مستحکم در برابر دژخیمان و کسانی که وحدت امت اسلامی را نشانه گرفته اند بسازند.


در شب میلاد نبی مکرم(ص) نوای فرحبخش مولودی خوانی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از گوشه و کنار حرم مطهر رضوی به گوش می رسد و کارشناسان مذهبی در اماکن متبرکه مشغول تفسیر آیات قرآن کریم و تبیین ضرورت تحکیم وحدت بین امت اسلامی هستند.


یک کارشناس دینی نیز در این باره گفت: وحدت از اصول و ارزشهای مورد تاکید پیامبر اعظم(ص) است و عزت و اقتدار همه جانبه مسلمانان در پرتو وحدت و همبستگی در برابر دشمنان امکانپذیر است.


حجت الاسلام و المسلمین محمد نهضتی افزود: وحدت به معنای تبلیغ نیست بلکه وحدت به معنای تفهیم و تعمیق در اصول دینی خویش است و در کنار آن نیز با توجه به مشترکات باید به مقدسات مذاهب دیگر احترام گذاشت.


وی ادامه داد: در سایه وحدت اسلامی است که زمینه های تبلیغ فراهم می شود زیرا تا وقتی بین افراد و مذاهب دشمنی باشد تعصب جای خود را به منطق داده و زمینه تبلیغ و ترویج مذهب از بین می رود. 


این روحانی گفت: پیامبر(ص) با نفی تعصبات ملی و نژادی و با استفاده از ظرفیت موجود جامعه و نقش مؤثر و سازنده کعبه، برای تحقق وحدت اسلامی تلاشهای زیادی کرد.


یکی دیگر از کارشناسان مذهبی در حرم مطهر رضوی در این باره گفت: رسول خدا دو امر گرانبها را در بین امت به امانت گذاشت که این دو امانت تا روز قیامت از هم جدا نمی شوند. 


حجت الاسلام سید جعفر طباطبایی افزود: یکی از امانتهای حضرت رسول(ص) عترت پاک و مطهر ایشان است که باید همواره مورد احترام امت اسلامی باشند و پیروی از دستورات آن ها مانند پیروی از خود رسول الله(ص) است. 


وی قرآن را دیگر امانت پیامبر(ص) در بین مسلمانان ذکر و بیان کرد: از آنجا که قرآن کلام خدا است دارای نورانیت و جاذبه می باشد و خواندن آیاتش بر دل و جان انسان تاثیر می گذارد. 


او گفت: از منظر اسلام وجود مبارک پیامبر(ص) الگوی اخلاق و رفتار درست اسلامی به شمار می رود لذا باید با پیروی از اعمال و رفتار ایشان در همه شئون فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از پیروان مکتب نبی مکرم اسلام باشیم.

منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :