موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35139 :کد

0

بازپس گیری الرمادی مهمترین پیروزی از آغاز مبارزه با داعش است

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۱۷
تعداد بازدید : ۴۳۵   
 تحلیل ایران -بازپس گیری الرمادی مهمترین پیروزی از آغاز مبارزه با داعش است

رئیس جمهور فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بازپس گیری شهر الرمادی مهمترین پیروزی از زمان آغاز مقابله با داعش به شمار می آید.

رئیس جمهور فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بازپس گیری شهر الرمادی مهمترین پیروزی از زمان آغاز مقابله با داعش به شمار می آید.


به گزارش تحلیل ایران، "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه بازپس گیری شهر الرمادی از داعش توسط نیروهای مسلح عراقی را "مهمترین پیروزی" تا به امروز در مقابله با گروه تروریستی داعش توصیف کرد.


بر اساس بیانیه‌ای که کاخ الیزه صادر کرد، اولاند گفت که این دستاورد مهمترین پیروزی از زمان آغاز مقابله با داعش به شمار می‌آید و مرحله اساسی برای بازگشت حاکمیت دولت در عراق است.


پیش از این نیز "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان بعد از آزاد سازی کامل شهر الرمادی عراق از اشغال تروریست های تکفیری کمک های آلمان برای بازسازی این شهر را وعده داد.

وی این واقعه را سیگنال مهمی در مبارزه با داعش ارزیابی کرد.


ارتش عراق بر اساس اطلاعات رسمی که اعلام کرده است شهر بزرگ الرمادی را کاملا از تصرف اشغالگران داعش آزاد کرده است.


در بیانیه‌ای که از طرف ارتش عراق اعلام شد آمده است که " الرمادی آزاد شد و واحدهای ضد تروریستی نیروهای مسلح پرچم این کشور را در مرکز استانداری الانبار به اهتزاز درآوردند."


"اشتاین مایر"، از یک موفقیت مهم دولت نخست وزیر عراق، "حیدر العبادی" سخن گفته و اظهار داشت: بعد از تکریت، بیجی و سنجار، الرمادی چهارمین شهر بزرگ در عراق است که توسط نیروهای امنیتی عراق دوباره تصرف شده است.


وی افزود: این یک بار دیگر نشان می‌دهد که داعش نه در عراق و نه در سوریه شکست ناپذیر نیست. البته پایان حکومت ترور و وحشت داعش هنوز از ما دور است. اشتاین مایر قول داد که آلمان در بازسازی دوباره الرمادی کمک کند.


نیروهای دولتی عراق روز سه‌شنبه با کمک حمایت‌های هوایی بین المللی یک حمله بزرگ را به مرکز الرمادی آغاز کردند. از دست دادن الرمادی یک ضربه جدی برای داعش است. داعش این شهر که مرکز استان الانبار است را در ماه می تسخیر کرده بود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :