موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معارف و حقوق

a/35217 :کد

0

مشهدالرضا(ع) غرق در نور و شادی شد

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -مشهدالرضا(ع) غرق در نور و شادی شد

همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت رسول مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) مشهد الرضا با حضور سیل مشتاقان درحرم رضوی و برگزاری آیین های گرامیداشت هفته وحدت غرق در نور و شادی شد.

 

 

همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت رسول مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) مشهد الرضا با حضور سیل مشتاقان درحرم رضوی و برگزاری آیین های گرامیداشت هفته وحدت غرق در نور و شادی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در سالروز میلاد مسعود پیامبر رحمت و کرامت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) مجاوران و زائران حرم رضوی با برپایی جشن و سرور و چراغانی و نورافشانی و حلقه زدن در صحن های حرم مطهر عشق و ارادت خود را به خاندان نبوت به نمایش گذاشتند.

مردم ولایتمدار خطه خراسان که از ۱۲ ربیع الاول و نخستین روز هفته وحدت با حضور گسترده و برگزاری آیین های با شکوه در مساجد مختلف نمونه های زیبایی از وحدت و همبستگی را به نمایش گذاشتند شب گذشته نیز با حضور در رواق های متبرک در آستان ملائک پاسبان رضوی ضمن ابراز خوشحالی دست ها و دل های خود را با یکدیگر گره زدند و از پیشگاه آن امام همام سربلندی و عزت و آبرو برای مسلمانان آرزو کردند.

در شب میلاد نبی مکرم اسلام (ص) نوای فرحبخش مولودی خوانی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) زینت بخش مراسم جشن در حرم رضوی شد و در معابر شهر مشهد نیز توزیع شربت و شیرینی و چراغانی خیابان ها و سر در مغازه ها زیبایی مشهدالرضا و جلوه  هفته وحدت را دوچندان ساخت.

به همین مناسبت هزاران نفر از زائران و مجاوران با تشرف به این مکان قدسی،میلاد پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت (ص) و ولادت امام صادق (ع) را به فرزند گرامیشان امام هشتم(ع) تبریک گفتند.

مراسم میلاد رسول مکرم اسلام در شامگاه دوشنبه در حرم رضوی با برپایی مجالس وعظ و سخنرانی از جمله اجتماع بسیاری از مجاوران و زائران حرم رضوی با سخنرانی امام جمعه موقت تهران همراه بود.

انبیاء چراغ هدایت بشر هستند  

در مراسمی که به همین منظور با حضور صد ها مجاور و زائر حرم رضوی در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انبیاء چراغ راه هدایت بشر هستند بیان کرد: ماموریت اصلی انبیاء الهی تفهیم این نکته به بشر است که باید به قله بندگی خدا برسند.

آیت الله سید احمد خاتمی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: فلسفه بعثت انبیاء و وجود نبی مکرم(ص) آشتی بشر با خدا و دل بستن به خداست.

وی با اشاره به اینکه دین و معنویت بصیرت زا است ادامه داد: هر چند که همه انبیاء نان، مسکن و آزادی را در کنار سعادت مردم مد نظر داشتند اما تاکنون  هیچ پیامبری وعده نان، مسکن و آزادی به پیروانش نداده است و حرف اصلی آنها این بوده که اگر بشر با خدا آشتی کند خود را پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد لذا دعوای دینمداران با دنیامداران بر سر بندگی خداست و دنیامداران در مقابل دینمداران بشر را به بردگی خود دعوت می کنند.

امام جمعه موقت تهران مسئله نظام اسلامی با دنیای استکبار را نیز حول همین محور عنوان کرد و افزود: هواداران اسلام ناب محمدی در پی آن هستند که بشر را با خدا آشتی بدهند و رهروان راه شیطان نیز در پی این هستند که بشر با خدا و دین و معنویت قهر کند لذا نخستین نقطه در بصیرت‌زایی که پیامبر بر روی آن تاکید دارند مسئله دین است.

وی تاکید کرد: بشر منهای خدا از خود بیگانه است لذا کسانی که خدا را فراموش کرده اند در واقع خود را فراموش کرده اند.

خاتمی با تاکید بر اینکه جوانان باید با بصیرت افزایی و بندگی خالصانه در مسیر کمال و معنویت حرکت کنند ادامه داد: تجربه ثابت کرده جوانان دینمدار در دوران های مختلف نلغزیدند و خام گروهک های غیردینی و تورریستی نشدند اما جوانان بی دین در مقابل گروهک های تروریستی لغزیدند و سرنوشت سیاهی با پیروی از این گروه ها برای خود رقم زدند.

موسسان شبکه های ماهواره ای پیرو شیطان هستند

امام جمعه موقت تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افرادی که شبکه ماهواره ای و مجازی غیر اخلاقی  و فساد راه اندازی کرده اند مصداق بارز پیروان شیطان هستند بیان کرد: این افراد از خدا غافل هستند.

وی یادآور شد: مسئله امروز نظام اسلامی با دنیای استکبار هم در همین راستا است زیرا هواداران اسلام ناب محمدی در پی آن هستند که بشر را با خدا آشتی دهند و رهروان راه شیطان در پی قهر و جدایی بشر از خداوند و معنویت هستند.

وی با اشاره به این موضوع که استکبار و غرب افکار جوانان و اسلام را نشانه گرفته است بیان کرد: باید با تقویت معنویت در جامعه از بروز ناهنجاری های اخلاقی جلوگیری کرد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر  و همچنین رواج سبک زندگی دینی درجامعه گفت: وضعیت حجاب و همچنین آمار طلاق زیبنده جامعه اسلامی نیست و لذا باید با ترویج معنویت و تشویق جوانان و نوجوانان به نماز و دعا آنها را به سمت دین و معنویت سوق داد.
منبع: مهر

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :