موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/35224 :کد

0

امیدی جدید برای درمان دیابت با هورمون بافت چربی

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -امیدی جدید برای درمان دیابت با هورمون بافت چربی

محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد معتقدند که هدف قرار دادن هورمون بافت چربی می‌تواند به درمانی برای دیابت نوع دو منجر شود.

محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد معتقدند که هدف قرار دادن هورمون بافت چربی می‌تواند به درمانی برای دیابت نوع دو منجر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، محققان به توصیف توسعه پیش‌بالینی درمانی پرداخته‌اند که می‌تواند بطور بالقوه برای درمان دیابت نوع دو، بیماری کبد چرب یا سایر بیماری‌های متابولیکی مورد استفاده قرار گیرد.آن‌ها یک پادتن تولید کرده‌اند که تنظیم گلوکز را ارتقا بخشیده و چربی کبد را در موش‌های چاق با هدف قرار دادن هورمونی در بافت چربی موسوم به aP2 کاهش می‌دهد.

اهمیت این تحقیق دوگانه است: اول این که اهمیت aP2 را به عنوان یک هورمون حیاتی در متابولیسم غیرعادی گلوکز نشان می‌دهد و دوم این که aP2 می‌تواند بطور موثری برای درمان دیابت و احتمالا سایر بیماری‌های ایمنی متالبویکی مورد هدف قرار بگیرد.

این کار هنوز در مرحله پیش‌بالینی قرار داشته و به ارزیابی‌های بیشتر برای ایمن و موثر بودن پیش از در نظر گرفتن آن برای استفاده بر روی انسان‌ها نیاز دارد.نتایج این تحقیق در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :