موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/35246 :کد

0

همسو بودن مجلس با دولت ملاک ارزیابی نیست

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -همسو بودن مجلس با دولت ملاک ارزیابی نیست

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور گفت: همسو بودن یا نبودن با دولت ملاک مناسبی برای ارزیابی در مورد خوبی یا بدی عملکرد یک مجلس نیست.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور گفت: همسو بودن یا نبودن با دولت ملاک مناسبی برای ارزیابی در مورد خوبی یا بدی عملکرد یک مجلس نیست.

 

رضا نجابت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که «مجلس دهم باید ساختار منسجم و کارشناسی داشته باشد» ادامه داد: تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس باید بر مبنای نظریات دقیق کارشناسان باشد نه این‌که مهمترین طرح تاریخ انقلاب در 20 دقیقه تصویب شود.

 

وی افزود: مصالح ملی باید بر هر چیز دیگر از جمله منافع استانی اولویت داشته باشد و نمایندگان به فکر خدمت به خدا باشند و در اتخاذ تصمیمات، جز خداوند چیز دیگری را در نظر نگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: مجلس پویا مجلسی است که نمایندگان در تصمیمات و رای گیری‌ها نقش جدی ایفا کرده و با تمام توان، طرح‌ها و لوایح را بررسی کرده و اظهارنظر کنند.

 

این فعال دانشجویی با تاکید بر این‌که «با داد و بی‌داد و اهانت کردن در مجلس راه به جایی نخواهیم برد» اظهار کرد: نمایندگان در یک مجلس پویا باید به هر دو وظیفه جدی مجلس توجه داشته باشد، یعنی هم تقنین و هم نظارت، در بحث تقنین انجام کار کارشناسی و در بحث نظارت، نظارت بدون اغماض و دفاع از حقوق ملت را مد نظر قرار دهند. نمایندگان مجلس باید وکیل مردم باشند و نه وکیل گروه، حزب یا شخص خاصی و همچنین وکیل مدافع دولت نیز نباید باشند؛ اما چنانچه جایی دولت تصمیم مناسبی اتخاذ کرد، مجلس باید از آن دفاع کرده و در برابر تصمیمات غلط دولت بایستد و از بی‌شناسنامه خطاب شدن نهراسند؛ چراکه طبیعتا نحوه مدیریت سیاسی کشور به صورت جریانی و جبهه‌ای است و احدی منفرد نمی‌تواند در فضای سیاسی کشور عرض اندام کند.

 

وی گفت: نمایندگان منتخب مردم باید بدانند که وکیل مردم هستند و در سطح کلان پاسدار و مدافع منافع مردم باشند و تصمیمات را مستقلا و بر مبنای نظریات کارشناسی و نه به سبب قبیله‌گرایی سیاسی و جناحی اتخاذ کنند.

 

وی اعتقاد دارد: نتیجه جناحی عمل کردن و سیاسی کاری منتج به اقدامات شرم آور برخی نمایندگان در مجلس ششم شد که به سبب تبعیت از حزب و جناح خاص در برابر نظام ایستادند.

                               

مجلس     دولت     سیاسی     اتحادیه     اسلامی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :