موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35285 :کد

0

غافلگیری تروریست‌ها در لاذقیه

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۶۸   
 تحلیل ایران -غافلگیری تروریست‌ها در لاذقیه

منابع سوری از آغاز عملیات غافلگیرانه ارتش سوریه در برج القصب در حومه لاذقیه و عملیات منحصر به فرد ارتش در محله جوبر در حومه دمشق خبر دادند.

منابع سوری از آغاز عملیات غافلگیرانه ارتش سوریه در برج القصب در حومه لاذقیه و عملیات منحصر به فرد ارتش در محله جوبر در حومه دمشق خبر دادند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، یک فرمانده میدانی از داخل محله جوبر در شمال شرقی دمشق، جزئیات عملیات منحصر به فرد نیروهای ماموریت‌های ویژه ارتش سوریه در این مکان را تشریح کرد.

 

این فرمانده میدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دمشق گفت نیروهایی از یگان ماموریت‌های ویژه ارتش سوریه عملیات منحصر به فردی را در محله جوبر آغاز کردند به طوری که این نیروها مهمترین دژ و مخفیگاه باند‌های تروریستی فیلق الرحمن و جیش الاسلام را که یک ساختمان بسیار بزرگ بود، منفجر کردند، این ساختمان به مثابه نقطه مرکزی برای اتصال چندین تونل بود که گروه‌های تروریستی از آن استفاده می‌کردند.

 

این فرمانده میدانی افزود ساختمانی که منفجر شد از مهمترین نقاط تمرکز گروه‌های تروریستی بود که تک‌تیراندازهای آنها در آن مستقر می‌شدند.

 

وی درباره جزئیات عملیات ارتش سوریه در محله جوبر گفت نیروهای ارتش، تروریست‌ها را به داخل تونل کشاندند که در این هنگام برخی از آنها به سمت ساختمانِ هدف حرکت کردند و پس از آنکه زمان دقیق عملیات فرا رسید تنها در مدت چند ثانیه پس از خارج شدن تروریست‌ها از تونل، این عملیات انجام و ساختمان بر سر تروریست‌ها منفجر و ویران شد که به هلاکت ده‌ها نفر از آنها و دفن در تونلی که منفجر شد و نیز انهدام برخی تونل‌های متصل به آن انجامید.

 

این فرمانده میدانی تاکید کرد تانک‌های ارتش سوریه نیز در این عملیات مشارکت داشتند و منطقه مورد هدف و کسانی را که در پشت این ساختمان مخفی شده بودند و برای فرار تلاش می‌کردند،به شدت گلوله باران کردند و همچنین مانع پیشروی تروریست‌ها برای بیرون کشیدن اجساد کشته‌ها و مجروحان خود شدند.

 

آغاز عملیات غافلگیرکننده ارتش در حومه لاذقیه

 

خبرنگار تسنیم در دمشق همچنین از آغاز عملیات غافلگیرکننده نیروهای ارتش در برج القصب واقع در حومه لاذقیه و آزادسازی مقر تیپ 82 در درعا خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع ملی، عملیات غافلگیرکننده‌ای را در تپه برج القصب در حومه شمالی لاذقیه آغاز کردند که این عملیات با آزادسازی سریع شهرک برج القصب و برج آن پس از گریختن گروه‌های تروریستی منجر شد.

 

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز حومه روستای طعومه در حومه شمال شرقی لاذقیه را پس از درگیری طولانی با گروه‌های تروریستی پاکسازی کردند، درگیری‌هایی که سبب شد گروه تروریستی موسوم به جیش الفتح الترکستانی بیشتر تروریست‌های خود را در وضعی ببیند که یا کشته شده اند و یا زخمی.

 

همچنین از لحظاتی پیش، نیروهای ارتش پایگاه تیپ 82 و تپه الهش در حومه درعا را به طور کامل از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی کردندو بخش شمال شرقی شهر الشیخ مسکین را هم از اشغال تروریست‌ها خارج کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :