موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینما و تئاتر

a/35318 :کد

0

نمایش فیلم محمد رسول‌الله(ص) برای سران کشورهای اسلامی

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -نمایش فیلم محمد رسول‌الله(ص) برای سران کشورهای اسلامی

در اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، فیلم سینمایی محمد رسول‌الله(ص) برای سران کشورهای اسلامی به نمایش درآمد.

در اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، فیلم سینمایی محمد رسول‌الله(ص) برای سران کشورهای اسلامی به نمایش درآمد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پیش از آغاز رسمی و در ابتدای مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی فیلم محمد رسول‌الله(ص) ساخته مجید مجیدی کارگردان مشهور سینمای ایران به نمایش در آمد.


این فیلم مورد استقبال جالب توجه مهمانان این کنفرانس بین‌المللی و سران کشورهای اسلامی قرار گرفت.


پس از مخالفت‌های عجیب حکومت‌های تکفیری و دولت‌های غربی با این فیلم سینمایی حتی پیش از تماشای آن و موج رسانه‌ای منفی که علیه آن رقم زده بودند، در چند هفته گذشته حذف سیاسی و معنادار این فیلم از بخش خارجی جایزه اسکار با واکنش جدی هنرمندان و مسئولان ایرانی مواجه شد.


پس از این اتفاق، اکران امشب این فیلم سینمایی برای سران کشورهای اسلامی که به مناسبت هفته وحدت چند روزی در جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، یک نقطه عطف جدی در تاریخ نمایش این فیلم به شمار می‌رود.


این فیلم براساس منابع معتبر و مشترک شیعیان و اهل سنت ساخته شده است و روایت‌گر چند سال ابتدایی زندگی پیامبر گرامی اسلام(ص) است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :