موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35347 :کد

0

باآمریکادرباره درج حزب‌الله درلیست تروریستی صحبت هم نمی‌کنیم

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -باآمریکادرباره درج حزب‌الله درلیست تروریستی صحبت هم نمی‌کنیم

«گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مقامات روس با آمریکایی‌ها درباره درج نام حزب‌الله و حماس در لیست گروه‌های تروریستی، حتی صحبت هم نمی‌کنند.

 

«گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مقامات روس با آمریکایی‌ها درباره درج نام حزب‌الله و حماس در لیست گروه‌های تروریستی، حتی صحبت هم نمی‌کنند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید این کشور با مقامات آمریکایی درباره درج نام حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین در لیست گروه‌های تروریستی، حتی صحبت هم نمی‌کند.

 

ایجاد لیستی واحد از گروه‌های تروریستی در سوریه،‌ یکی از کارهای مقدمات بر اساس مذاکرات بین‌المللی جهت حل بحران این کشور بوده و چندی است که گفتگوهایی در این زمینه بین مسکو و واشنگتن آغاز شده است.

 

یک مقام ارشد روسیه امروز سه شنبه در مصاحبه‌ای هرگونه گفتگو و مذاکره این کشور با مقامات آمریکایی درباره درج نام حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین در لیست گروه‌های تروریستی را رد کرد.

 

معاون وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه در گفتگو با «اینترفکس»‌ تاکید کرد که مسکو و واشنگتن بر این موضوع توافق دارند که داعش، القاعده و جبهه النصره سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی هستند.

 

«گنادی گاتیلوف» گفت: «نظرات ما در ارتباط با سازمان‌های اصلی تروریستی منطبق بر هم است. داعش، القاعده و جبهه النصره سازمانهای اصلی تروریستی هستند و درباره آنها توافق وجود دارد».

 

این دیپلمات ارشد روس همچنین افزود: «ما با آمریکایی‌ها درباره حزب‌الله و حماس، حتی صحبت هم نمی‌کنیم».

 

معاون سرگئی لاورف درباره تهیه لیست واحد از گروه‌های تروریستی در سوریه و برگزاری مذاکرات سوری-سوری با نظارت استفان دی میستورا تا پیش از ۲۵ ژانویه ابراز خوشبینی کرد و گفت: «این کاری است که ما باید آن را حل کنیم. تاکنون چنین نشده و کار در این زمینه باید ادامه یابد».

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :