موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35367 :کد

0

آمار متفاوت خبرنگاران کشته شده در جهان

  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -آمار متفاوت خبرنگاران کشته شده در جهان

کمیته حمایت از روزنامه نگاران گفت که ۶۹ روزنامه نگار در سراسر جهان در سال گذشته میلادی جان خود را حین انجام وظیفه از دست داده اند که ۲۹ نفر از آنان بدست گروه های تروریستی داعش و القاعده بقتل رسیده اند

 

در حالی که خبرنگاران بدون مرز شمار روزنامه نگاران کشته شده در سال 2015 را 110 نفر اعلام کرد، کمیته حمایت از روزنامه نگاران گفت که 69 روزنامه نگار در سراسر جهان در سال گذشته میلادی جان خود را حین انجام وظیفه از دست داده اند که 29 نفر از آنان بدست گروه های تروریستی داعش و القاعده بقتل رسیده اند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران ، کمیته حمایت از روزنامه نگاران با انتشار گزارشی در روز سه شنبه اضافه کرده است که امسال هم بیشترین تعداد قربانیان این حرفه در کشور جنگ زده سوریه جان خود را از دست داده اند.

 

بر اساس این گزارش، گرچه شمار روزنامه نگاران مقتول در سال 2015 کمتر از سال های پیش بوده است اما همچنان سوریه با 13 کشته بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است.

 

دررحالی که شماری از این روزنامه نگاران و خبرنگاران حین انجام وظیفه و پوشش دادن به وقایع بخصوص در مناطق آشوب زده کشته شده اند، شمار دیگری از آن ها پس از پوشش برخی اخبار حساس بقتل رسیده اند.

 

در این گزارش همچنین اشاره شده است که 28 نفر از اصحاب رسانه ها حتی قبل از اقدام به پوشش دادن به برخی وقایع تهدید به قتل شده بودند.

 

درهمین حال خبرنگاران بدون مرز در گزارش دیگری مجموع شمار قربانیان در میان اصحاب رسانه ها را 110 نفر اعلام کرده و نوشته است که 67 نفر از این کشته شدگان درمناطق جنگ زده جهان جان خود را از دست داده اند.

 

بر اساس گزارش خبرنگاران بدون مرز 43 نفر دیکر از کارکنان این حرفه در نقاط مختلف جهان در شرایطی نامشخص و به دلائل نا معلومی کشته شده اند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :