موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دین و اندیشه

a/35418 :کد

0

حجت الاسلام صدیقی:علما عامل به موعظه ها باشند

  چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۰
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -حجت الاسلام صدیقی:علما عامل به موعظه ها باشند

امام جمعه موقت تهران گفت : علما به موعظه هایی که در منبر برای مردم می کنند خود نیز عمل کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت : علما به موعظه هایی که در منبر برای مردم می کنند خود نیز عمل کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛حجت الاسلام کاظم صدیقی شامگاه سه شنبه در جمع شماری از طلاب و روحانیون شهرستان ابهر با بیان اینکه علما قبل از منبری شدن باید برای خود به منبر بروند و اهل فکر و مراقبه باشند، افزود: طلاب حوزه های علمیه شیطان ستیز هستند و برائت از دشمنان خدا در وجود آنها موج می زند.


وی یادآورشد: طلاب باید در ولایت مداری نیز خوب عمل کنند تا به امام زمان خود نشان دهند که برای ظهور آن حضرت بی قرار هستند.


حجت الاسلام صدیقی با تاکید بر لزوم پرهیز از تزویر و ریا، تصریح کرد: جوانان، طلاب و علما باید به خود بیایند و بیدار شوند تا جوانی خود را در دنیا خرج نکنند و آن را برای آخرت ذخیره نمایند.


وی با بیان اینکه برخی طلاب اقدام به پوشیدن لباس روحانیت نمی کنند، یادآور شد: روحانیون باید با الگو گرفتن از علما برای عمامه خود ارزش قائل باشند چرا که عمامه هر طلبه کفن اوست و عمامه به سر داشتن به معنی سر سپرده، جان بر کف و عاشق بی قرار بودن است.


امام جمعه موقت تهران قدم اول در خودسازی را بیداری دانست و بااشاره به انتخابات مجلس خبرگان بیان کرد: برخی از ما بهتران برای انتخابات مجلس خبرگان شرکت کرده اند که برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم ولی در این میان برخی از دشمنان می خواهند مجلسی مانند مجلس ششم درست کنند.


وی با بیان اینکه وجود نازنین پیغمبر اسلام الگوی علما است، تصریح کرد: علما نیز نماینده پیغمبر بوده و راویان حدیث و احیاگران سنت پیامبر هستند.


امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون باید مراقب باشند تا عمر و جوانی خود را در غفلت به هدر ندهند که سرمایه جوانی قابل تکرار نیست و تا می توانند باید از حضور اساتید و علما بهره ببرند.


وی با تاکید بر لزوم عمل کردن طلاب به سنت ها و مستحبات یادآور شد: مستحبات نگهدارنده واجبات است و طلبه ای که نماز شب می خواند برای نماز صبح هم بیدار خواهد شد و باید توجه داشت که ترک مکروهات ورود نکردن به محرمات را تاکید می کند.


حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه طلبه باید علم را عبادت و درس را یک واجب الهی مانند نماز و مستحبات را بر خود واجب بداند، اظهار کرد: دل خود را خلوت کنید و جز محبت اهل بیت اجازه ندهید بیگانه وارد قلبتان شود چرا که افکار وسوسه انگیز، دل را که خانه خداست نجس می کند.

منبع : ایرنا 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :