موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/35556 :کد

0

معرفی غذاهای تقویت‌کننده مغز

  چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۲
تعداد بازدید : ۳۲۳   
 تحلیل ایران -معرفی غذاهای تقویت‌کننده مغز

یک کارشناس طب سنتی غذاهای تقویت‌کننده مغز را معرفی کرد.

یک کارشناس طب سنتی غذاهای تقویت‌کننده مغز را معرفی کرد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره تغذیه مغز اظهار داشت: مکتب طب سنتی ایران یکی از غنی‌ترین شاخه‌های طب مکمل و جایگزین است و به‌عنوان یک مکتب کامل، پویا، علمی و با مبانی فکری آزموده شده شناخته می‌شود.


به‌گفته وی در بحث حفظ الصحه یا همان پیشگیری 6 اصل ضروری برای زندگی تحت عنوان "ستة ضروریة" بیان می‌شود که یکی از این 6 اصل تدبیر خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها یا همان تغذیه است.


این کارشناس طب سنتی ادامه داد: در این مکتب دستورات تغذیه‌ای به‌موازات دستورات دارویی بیان شده است. از دیدگاه حکمای طب سنتی ایران برای اعضای بدن در یک نوع از تقسیم بندی‌ها در دو دسته بزرگ رئیسه و غیررئیسه قرار می‌گیرند که بین این دو دسته، اعضای رئیسه نقش اصلی در حیات انسان دارند.


علوی اضافه کرد: مغز به‌عنوان یکی از اعضای رئیسه بدن شناخته می‌شود، لذا تغذیه مناسب بر تقویت عملکرد این عضو و بالتبع کل بدن تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.


وی گفت: از دیدگاه طب سنتی علاوه بر دستورات کلی که برای سلامت جسم و روان وجود دارد برای حفظ و افزایش سطح سلامتی اعضای مهم بدن نیز دستورات خاصی داده شده است که از آن جمله می‌توان به توصیه به مصرف غذاها و نوشیدنی‌های معطر لطیف مانند مرغ پخته شده با نخود و خوشبو کرده با زعفران، گلاب، دارچین، میخک و استفاده از تنقلاتی مانند مغز بادام، فندق، مویز، انجیر، پسته و ... اشاره کرد.


این کارشناس طب سنتی افزود: غذاهای مناسب، ماده اولیه برای تولید خون صالح هستند و تولید خون مناسب نقش بسیار مهمی در تقویت قوا و طبیعت دارد زیرا غذا طبق نظر حکما قبل از سایر مواد به اندام‌ها می‌رسد و زودتر از دارو جذب خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :