موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/35564 :کد

0

حماسه ۹ دی روز دفاع از حریم ولایت بود

  چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -حماسه ۹ دی روز دفاع از حریم ولایت بود

امام جمعه موقت تهران گفت: ۹ دی روز حماسه مردم در دفاع از حریم ولایت و روز بصیرت ملت بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: ۹ دی روز حماسه مردم در دفاع از حریم ولایت و روز بصیرت ملت بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله کاظم صدیقی شامگاه چهارشنبه در مراسم ویژه سالروز 9 دی که در مسجد سید اصفهان برگزار شد، با گرامیداشت سالروز این حماسه بزرگ اظهار داشت: این روز بزرگ روز حماسه مردم در دفاع از حریم ولایت و روز بصیرت ملت بود.

 

وی با اشاره به میلاد نبی اکرم (ص) و هفته وحدت افزود: قرآن کلام خداوند بود که با آیات متعدد بر قبل پیامبر بزرگوارش وحی شد و جهان را متحول کرد.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد قرآن کریم گفت: کتاب الهی هم در لوح مکتوب و هم به قلب پیامبر نازل شده و در نزد خداوند محبوب است، قرآن نوای خداست و آیات آن هم موزون و دلنشین هستند و هم آهنگ واحدی دارند که کتاب‌های شعر هم اینگونه نیستند حتی اگر برجسته‌ترین شاعران جهان مانند حافظ آن را سروده باشند.

 

وی بیان کرد: شاعران هرازگاهی شعرهای زیبایی دارند ولی در برخی شعرها آهنگ موزون دیده نمی‌شود اما قرآن از "ب" بسم‌الله تا "سین" ناس بسیار موزون و منظم کنار هم قرار گرفته‌اند و از این لحاظ هم منحصر به فرد است.

 

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: ائمه و پیامبر ما با استشمام بوی خدا و قرآن کریم پناهگاه ما شدند و کسی که در خدمت قرآن باشد در حفاظت پیامبر و ائمه است. ما نمی‌توانیم قرآن را حفظ کنیم زیرا قرآن ما را حفظ کرده است همانطور که ما نمی‌توانیم انقلاب را حفظ کنیم و این انقلاب است که ما و ولایت ما را حفظ کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: پیامبر، فرزندانش، امام راحل و ولی فقیه پرچمدار دین شما هستند و زمانی که شما را صدا زدند لبیک گویان به سمت آنها بروید.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر حضور مردم نباشد فکر می‌کنید خدا رهبر و ولایت را رها می‌کند؟ نه اینطور نیست بلکه خداوند آنها را حفظ می‌کند و خدا بر شما منت گذاشته که انقلاب وفرستاده خود را توسط شما حفظ کند.

 

وی افزود: مگر در جریان طبس بسیجی حضور داشت؟ نه خدا نیازی به ما ندارد و در آن جریان به اراده خداوند شن‌های بیابان آنها را نابود کردند و این نشان می‌دهد خدا نیازی به اسلحه ندارد.

آیت‌الله صدیقی گفت: مردم بابصیرت ما لشگر خدا هستند؛ خداوند امام راحل را پیش از انقلاب از دست ساواک نجات داد و پس از پیروزی انقلاب هم امام، رهبر و انقلاب را حفظ کرده است.

 

اما خدا می‌خواهد ما را امتحان کند تا رهگشایی برای ولایت باشد و از این طریق در قیامت برما مقام دهد بنابراین زمانی که خداوند حضور شما را می‌طلبد در عرصه حاضر باشید.

 

وی بیان کرد: فلسفه به دنیا آمدن و تربیت ما در دین اسلامی برای حفاظت از دین است و بدانید ما تا زمانی که دین داریم دشمن داریم و بدانید که دشمنان همواره با شما در جنگ هستند و برای اینکه وجود داشته باشید باید با فساد، فقر و داعش که نشان کفر استکبار است، بجنگید.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز دشمنان قصد دین و هویت شما را دارند و زمانی که خداوند شما را برای عرصه‌های مختلف می‌طلبد لبیک بگویید؛ دیدید که بسیج، سپاه و رزمندگان در زمان جنگ چه کردند و حیات امروز ما از کسانی است که در آن زمان نترسیدند.

 

وی با اشاره به فتنه 88 خاطرنشان کرد: در آن جریان سفارت انگلیس فعال بود و در بین عوام هم حضور داشتند و در آن زمان اوباما، رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم آلمان صحبت‌های بسیاری در حمایت از فتنه‌گران داشتند و پول‌های زیادی خرج کردند و اگر در آن زمان از مرگ و فتنه‌گر می‌ترسیدید دشمن به شما نفوذ کرده و امروز وضعیتی بهتر از لیبی، سوریه و عراق نداشتید.

 

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: در زمان فتنه دشمن با چه کسانی نفوذ کرد؟ کسانی که با امام بودند و فکر می‌کردند خیلی انقلابی بودند. فتنه آنها توام با تجاوز به مساجد و کشیدن چادر از سر آنان و توهین به امام حسین(ع)، اهل بیت و اصل ولایت بود و هم به ولی فقیه و ولایت هجوم آوردند و اگر آن زمان بصیرت مردم نبود فتنه قاهر می‌شد و نه تنها شما بلکه فتنه‌گران هم در آتش فتنه می‌سوختند.

 

وی تصریح کرد: خدا در درون و قلب شما است و اگر ولایت در دیگر کشورها نیز وجود داشت داعش و قدرت استکباری در جهان وجود پیدا نمی‌کرد و بدانید که دین ضامن زندگی شماست و اگر در این زمان حضرت علی (ع) بر دنیا حکومت می‌کرد با فرهنگ‌سازی اجازه حضور هیچ مستکبری را نمی‌داد.

 

امام جمعه موقت تهارن با بیان اینکه خداوند هشدار می‌دهد که اگر با فتنه برخورد نکنید همه شما در آتش آن می‌سوزید، خاطرنشان کرد: غافل بودیم و فتنه بیدار؛ 10سال برای فتنه کار شده بود و تقلب رمز این فتنه بود، کجای دنیا چنین دروغی را تحمل می‌کند و بدانید اگر رهبری با امام زمان در ارتباط نبود تاکنون نابود شده بودیم.

 

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه سران فتنه حتی یکبار هم عذرخواهی نکردند، گفت: آنها برخی پست‌های امروز کشور را هم گرفته‌اند و در 16 آذر در برخی دانشگاه‌ها حتی سخنرانی کرده و کار خود را در آن سال درست دانستند اما مردم در 9 دی حماسه‌ای فراجناحی آفریدند اما فتنه‌گران نه تنها توبه نکردند بلکه بار دیگر در کشور نفوذ کردند و اینجا بود که مسئله نفوذ وارد می‌شود.

 

وی افزود: مسئله نفوذ نه تنها در انقلاب اسلامی بلکه در تمام انقلاب‌های دنیا وجود داشته است و این نفوذ است که انقلاب‌ها را از بین برده است، مسئله نفوذ از صدر اسلام وجود داشته است که در انقلاب ما نیز امام راحل به شوروی هشدار داده بودند اما آنها توجه نکرده بودند و نابود شدند.

 

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: این نفوذ بود که شهید رجایی و شهید بهشتی را به شهادت رساند، چه کسانی این کار را انجام دادند که هنوز هم نفس می‌کشند و این نفوذ است که در انقلاب این تعداد مردان بزرگ را از ما گرفته است.

 

وی تصریح کرد: در فتنه 40 میلیون رای سوخت و فرصت‌های کشور به تهدید تبدیل شد و اینان با نفوذ اصرار بر تهید و تحریم داشتند تا مملکت ما را از بین ببرند که هنوز هم شاهد این ترفندها هستیم.

 

آیت‌الله صدیقی گفت: هرگاه فتنه‌ای به پا شود خدا از ولی خود دفاع می‌کند و امام راحل پیش‌بینی هایی می‌کرد که الهام الهی بود نه اینکه از مشاوران مادی باشد یعنی کسانی که از امریکا می‌ترسیدند.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب روح محض است و به طور قطع یقین صحبت‌های ایشان هم الهام الهی است و زمانی که مقام معظم رهبری مسئله نفوذ را تکرار می‌کنند به این معناست که دنیای کفر تصمیم گرفته تا در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ما نفوذ کند و آیا این مراکز غیر از خبرگان و مجلس است.

 

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: مردم بررسی کنند که رادیو بی بی سی کدام جریان را تبلیغ می‌کند و از وضعیت دشمن باید افراد داخلی را بشناسیم و مردم مقایسه کنند که کدام گروه از عوامل دشمن هدایت می‌شوند؛ آنها می‌خواهند در مجلس خبرگان نفوذ کنند که این خواب و خیالی خام است.

 

وی با هشدار به مردم بابصیرت مردم گفت: نفوذی‌ها اگر از شورای نگهبان هم عبور کردند مردم باید دست به کار شوند چون آنها می‌خواهند به مجلس خبرگان رهبری نفوذ کنند و باید توجه داشت که چه کسانی را دشمن حمایت می‌کند پس باید بصیرت داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :