موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/35569 :کد

0

میکروب روده سدی در برابر چاقی و دیابت

  چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۰
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -میکروب روده سدی در برابر چاقی و دیابت

میکروب روده سبب سوخت و ساز در بدن شده و این امر می‌تواند چاقی و دیابت را از بین ببرد.

میکروب روده سبب سوخت و ساز در بدن شده و این امر می‌تواند چاقی و دیابت را از بین ببرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روغن زیتون می‌تواند میکروب روده را از بین ببرد و به انسان کمک کرده تا دچار بیماری‌های قلبی و عروقی نگردد به طوری که رژیم‌های غذایی که در آن روغن زیتون به کار برده می‌شود، سبب سلامت بیشتر قلب و رگ‌های آن می‌شود.

 

براساس این تحقیقات، روغن سرد فشرده زیتون، آب آناناس، سرکه بالزامیک و روغن دانه انگور، میکروب روده موش با ترکیبی به نام DMB هدف قرار داده که با از بین بردنش تصلب شرایین از بین می‌رود و آسیب به بدن موش نمی‌رسد و این رویکرد نشان می‌دهد که کشتن میکروب آترواسکلروز حقایق شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کند.

 

دکتر استنلی هیزن رییس کلینیک کلیولند گفت: غذاهایی که حاوی DMB که اغلب در رژیم‌های غذایی مدیترانه‌ای است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد و درمان DMB با کند کردن سرعت تولید میکروب با ترکیب به نام TMA است به طوری که با هضم مواد مغذی مانند کولین، لسیتین و کارنیتین میکروب TMA به یک مولکول به وسیله بدن انسان تبدیل می‌شود براساس مطالعات هازن TMA با افزایش سکته‌های قلبی مرتبط است و این مواد مغذی در غذاهایی مانند گوشت، زرده تخم مرغ، مرغ و فرآورده‌های لبنی است.

 

در مطالعه‌ای جدید دانشمندان به این نتیجه رسیدند که رژیم‌های غذایی غنی از کولین یا کارنیتین سطح DMB به طرز قابل قبولی کاهش می‌یابد و آترو اسکرونی بدن سرکوب می‌شود.

 

بیماری‌های قلبی علت اصلی مرگ و میر است به طوری که 610هزار نفر سالانه در آمریکا

می‌میرند که از هر 4 نفر یک نفر با آترواسکلروز مرتبط است.

 

با این حال دانشمندان سعی کرده‌اند سطح TMAO را با امید کاهش خطر بیماری قلبی در سرکوب آنزیم در افراد و تبدیل TMA به TMAO است.

 

هانری می‌گوید که باکتری‌های روده مقاومت کمتری نسبت به DMB نشان داده و این باکتری‌ها نقش مهم در سوخت و ساز بدن افراد داشته و از بروز چاقی و دیابت کمک شایانی می‌کند، گفتنی است این روش می‌تواند درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن که در آن میکروب روده دخیل بوده را به سهولت انجام دهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :