موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/35632 :کد

0

تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن به احداث آزادراه‌ها

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۳
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن به احداث آزادراه‌ها

رئیس کمیته اقتصادی مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن و ساماندهی احداث آزاد‌راه‌ها خبر داد.

رئیس کمیته اقتصادی مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن و ساماندهی احداث آزاد‌راه‌ها خبر داد.

 

جعفر قادری رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، از تهیه طرح توسط برخی از نمایندگان مجلس برای ساماندهی احداث آزادراه‌ها خبر داد و گفت: این طرح که در حال حاضر در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است، قانون مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی را اصلاح کرده و سازوکاری برای تسریع در احداث آزادراه‌ها پیش‌بینی کرده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر براساس قانون اگر آزادراهی ساخته شود، باید حتما مسیر جایگزین برای آن پیش‌بینی شود اما برخی از بزرگراه‌ها با اصلاح شیب‌ و پیچ‌ها امکان تبدیل شدن به آزادراه را دارند و می‌توانند به آزادراه تبدیل شوند.

 

این نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین گفت: تبدیل بزرگراه به آزادراه هزینه‌ کمتری دارد از طرفی برخی از مسیرها ترافیک زیادی ندارند که نیاز به مسیر جایگزین داشته باشیم لذا در این طرح به دولت اجازه می‌دهیم در مواردی که ترافیک در حدی است که نیاز به مسیر جایگزین نیست، به بخش خصوصی ماموریت دهد آن بزرگراه‌ها را به آزادراه تبدیل کند و به جای اینکه کل هزینه آزادراه را از مردم بگیرد، چون مسیر جایگزین را تامین نمی‌کند، تنها هزینه تبدیل بزرگراه به آزادراه را از مردم بگیرد که این هزینه بسیار کمتر است.

 

قادری در پایان اضافه کرد: با این طرح تصمیم داریم، به احداث آزادراه‌ها سرعت دهیم و از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این زمینه استفاده کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :