موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35639 :کد

0

مسکو: اتهام آمریکا در مورد حملات روسیه، احمقانه است

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -مسکو: اتهام آمریکا در مورد حملات روسیه، احمقانه است

وزارت دفاع روسیه اتهامات واشنگتن به مسکو درباره کشته شدن صدها غیرنظامی سوری در عملیات روسیه علیه تروریست‌ها را احمقانه و بی‌اساس خواند.

وزارت دفاع روسیه اتهامات واشنگتن به مسکو درباره کشته شدن صدها غیرنظامی سوری در عملیات روسیه علیه تروریست‌ها را احمقانه و بی‌اساس خواند.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانه ای با بی پایه و اساس خواندن اتهامات واشنگتن مبنی بر کشته شدن صدها غیرنظامی سوری در حملات روسیه به تروریست ها در سوریه، تصریح کرد که این اظهارات مبهم و بی پایه و اساس بیشتر انسان را یاد حرکات سیرک بازها در هنگام هیپنوتیزم دیگران می اندازد.

"مارک تونر" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه با طرح این ادعا که در نتیجه حملات هوایی روسیه در سوریه، صدها غیر نظامی از جمله چند امدادگر کشته شده اند و نیز مراکز پزشکی، مدارس و بازارها هدف قرار گرفته اند، گفته بود که واشنگتن این اطلاعات را از سازمان های مدافع حقوق بشر معتبر گرفته است.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که طرح این اتهامات با استناد به سازمان ها و موسسات غیردولتی که مدعی داشتن اعتبار هستند، بیهوده است.

این وزارتخانه روسی سکوت مطلق سازمان های ذی ربط در قبال حملات هوایی آمریکا در منطقه و کشته شدن شمار زیادی از انسان های بی گناه را محکوم و تاکید کرد که پنهان کردن این امر یا انداختن مسئولیت آن به گردن دیگران امری غیرممکن است.

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه همچنین خاطرنشان کرد که از 28 دسامبر تاکنون هواپیماهای روسی در 121 پرواز 424 هدف تروریستی را در سوریه بمباران کرده اند.

ارتش روسیه تاکید کرد که این بمباران در منطقه ای در رقه، ساختمانی را نیز که محل تجمع سرکرده های محلی گروهک داعش بوده است شامل شده و در نتیجه این ساختمان ویران و تروریست های مستقر در آن کشته شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :