موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/35673 :کد

0

فلسطین گواه تاریخ و میزانی برای سنجش عمل مدعیان

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -فلسطین گواه تاریخ و میزانی برای سنجش عمل مدعیان

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی همواره در سخنان خود به مرکزیت مسئله فلسطین و اولویت آن تأکید کرده‌اند اما این بار سخنان ایشان فلسطین را به گونه‌ای دیگر نشان داد.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی همواره در سخنان خود به مرکزیت مسئله فلسطین و اولویت آن تأکید کرده‌اند اما این بار سخنان ایشان فلسطین را به گونه‌ای دیگر نشان داد.


به گزارش تحلیل ایران، مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی این است که این انقلاب از زمان تأسیس با مسئله فلسطین پیوند خورده است و از زمان آغاز تا کنون همواره فلسطین را مسئله نخست خود مطرح کرده است. البته مسئله اصلی انقلاب ایران همان اسلام است که با نام آن عجین گشته و «انقلاب اسلامی» نامیده شد.


با گذشت قریب 70 سال از اشغال فلسطین و تحولاتی که امروز در منطقه غرب آسیا رخ داد این مسئله بر همگان روشن شده است که فلسطین مسئله مرکزی این منطقه و جهان اسلام است و هر کدام از تحولات منطقه با فلسطین ربطی اساسی دارد.


امام خامنه‌ای در روز میلاد پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله در دیدار با میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی که مجموعه از عالمان دینی کشورهای اسلامی و اقشار تأثیر گذار در جهان اسلام بودند با محور قرار دادن مسئله وحدت و لزوم توجه به این مسئله در بین اقشار تأثیر گذار و عالمان دینی، با نگاهی به جریان های ایجاد شده در کشورهای اسلامی برای ایجاد اختلاف بین بخش‌های مختلف جهان اسلام، با اشاره به برادران اهل سنت ما در فلسطین و دشمنی‌هایی که نظام سلطه علیه آنها انجام داده است، این موضوع را ملاکی برای اثبات نادرستی ادعای آنها در حمایت از اهل سنت برشمردند.


فلسطین نمونه‌ای بی نظیر در تاریخ بشر

فلسطین همواره طی قرن گذشته مرکز حوادث و تحولات بوده است. پیش از اعلامیه بالفور صهیونیست ها جریان حرکت به سمت فلسطین را آغاز کردند و این سرزمین را آماج حملات خود قرار دادند و این مسئله تا امروز ادامه دارد. بیش از صد سال غصب و دشمنی در نقطه نقطه فلسطین، این منطقه و کشور را در تاریخ معاصر جهان اسلام به مصداقی تبدیل کرده که آثار تمامی طرح های استعمار در آن به وضوح یافت می شود.


هیچ مسئله و بحرانی در تاریخ جهان به این اندازه طولانی نبوده و هیچ گاه در تاریخ بشریت منطقه‌ای به این اندازه آماج حمله نبوده است. لذا به عنوان پدیده ای بی مثال در تاریخ بشر می توان برای بسیاری از مدعیان محک صدق و کذب کلام باشد. امروز اگر انگلستان بخواهد در مورد فلسطین اینگونه ادعا کند که همواره در کنار فلسطین بوده است نگاهی به تاریخ فلسطین کذب کلامش را به راحتی آشکار خواهد کرد؛ زیرا این کشور در دوره قیمومیت بر فلسطین به خوبی مقدمات حضور یهودیان را فراهم کرد و در پایان قیمومیت با دادن امکاناتی که در اختیار داشت در دست یهودیان، مقدمه تشکیل نظام مجعول صهیونیست ها در فلسطین شد و مدتی کوتاه پس از این اقدام انگلیسی ها رژیم منحوس صهیونیستی اعلام موجودیت کرد. تمام تاریخ فلسطین شاهد و گواهی برای ادعاهای امروزی مدعیان کنونی است.


فلسطین ملاک تشخیص

رهبر فرزانه انقلاب با همان تیز بینی و بصیرت مثال زدنی فلسطین را این بار محک تشخیص مدعیان اختلاف شیعه و سنی قرار می دهند آنها که با راه انداختن جریان حمایت از گروه های تکفیری مدعی حمایت از اهل سنت هستند. ایشان با اشاره به ملت فلسطین از مدعیان حمایت از اهل سنت می پرسند:


« آیا فلسطینی‌ها شیعه‌اند یا سنّی‌اند؟ چرا با فلسطینی‌ها این‌قدر بدند؟ چرا جنایت نسبت به فلسطینی‌ها را مطلقاً مورد تعرّض قرار نمیدهند؟ غزّه چقدر کوبیده شد؟ سرزمین‌های کرانه‌ی باختری چقدر تحت فشار قرار گرفت و هم‌اکنون تحت فشار قرار دارد؟ آنها که شیعه نیستند، آنها سنّی‌اند.»


همگان می‌دانند که اکثریت قریب به اتفاق مردم مظلوم فلسطین از برادران اهل سنت هستند. اگر هم تعدادی شیعه در آنجا وجود داشته باشد آن قدر تعدادشان کم است که در آمارها نشان داده نمی شود. اما همین ها که داعیه حمایت از اهل سنت را دارند چرا هیچ گاه در مقابل مسئله فلسطین حساس نشدند؛ چرا با جنایت هایی که نسبت به آنها اعمال شده به مخالفت بر نخواسته‌اند.


دروغ دروغ گویان عیان می‌شود

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده نسبت به کشته شدن یکی از رهبران تروریستی در سوریه ابراز ناراحتی کرد کسی که تصاویر و فیلم های سر بریدن وی و اظهارات تند اختلاف برانگیزش در فضای مجازی به وفور یافت نمی شود اما نسبت به 142 شهید انتفاضه فلسطین نه تنها ابراز تأسف نکرد بلکه این شهیدان مظلوم را تروریست نامید. شهیدانی که پس از آنکه به سمت آنها آتش گشوده شد و زخمی شدند از رسیدن پزشک بالای سرشان جلوگیری شد و آن قدر روی زمین ماندند تا جان دهند. این شهیدان مظلوم را جان کری تروریست نامید و از کسانی حمایت کرد که بالای سر این شهیدان مظلوم ایستادند و بر پیکر نیمه جان آنها که در حال دست و پا زدن بودن لگد کوبیدند. آری فلسطین گواه تاریخ است و صدق وکذب حامیان تفرقه را نشان می دهد و دست دروغ گویان را رو می کند.


کسانی که بر امروز در منطقه به گروه های تکفیری امکانات وپول های کلان داده اند  وی می دهند حاضر نشدند در طول عمر حکومت های خود یک گلوله برای مبارزان فلسطین ارسال کنند تا قهرمانان مقاومت آن را در سینه دشمن صهیونیست بکوبند. آری فلسطین میزان تشخیص صدق و کذب مدعیان است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :