موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35720 :کد

0

بان کی مون: سازمان ملل آماده بازسازی الرمادی

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -بان کی مون: سازمان ملل آماده بازسازی الرمادی

دبیر کل سازمان ملل متحد آمادگی این سازمان برای بازسازی و خدمات رسانی دوباره به شهر الرمادی و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت سریع آوارگان شهر پس از باز پس گیری آن از داعش را اعلام کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد آمادگی این سازمان برای بازسازی و خدمات رسانی دوباره به شهر الرمادی و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت سریع آوارگان شهر پس از باز پس گیری آن از داعش را اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از رادیو «سوا» آمریکا، بان کی مون در تماس تلفنی با حیدر العبادی نخست وزیر عراق با تأکید بر آمادگی این سازمان برای بازسازی شهر الرمادی، باز پس گیری آن از داعش را پیروزی مهمی توصیف کرد.

وی بر راه اندازی خدمات لازم شهری و فراهم کردن زمینه بازگشت هرچه سریع تر آوارگان و روی کار آمدن حکومت قانون و خدمات اساسی در الرمادی تأکید کرد.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق پیش از این با صدور حکمی خواستار تشکیل فوری کمیته عالی ثبات و بازسازی شهر الرمادی شده بود.

بیانیه دفتر العبادی حاکی است؛ استاندار الانبار بزودی ریاست کمیته ای متشکل از معاونان وزارتخانه های دفاع، کشور، اقتصاد، برق، عمران، مسکن و تربیت و آموزش را عهده دار خواهد شد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، سه روز پیش اعلام کرد؛ شهر الرمادی از چنگال تروریست ها آزاد و پس از آزادی کامل این شهر، پرچم عراق بر فراز ساختمان های دولتی آن به اهتزاز در آمد.
الرمادی مرکز استان الانبار در 110 کیلومتری غرب بغداد واقع است که در ماه مارس امسال به طرز مشکوکی به اشغال داعش در آمد.

عملیات آزادسازی رمادی که از دو ماه پیش آغاز شده، در چندین مرحله به آزادسازی مناطق گسترده و بخش هایی در اطراف مرکز استان الانبار منجر شده و از هفته گذشته نیروهای ارتش عراق وارد این شهر شدند.

نیروهای عراقی برای جلوگیری از تلفات انسانی، بویژه برای محافظت از اهالی غیر نظامی شهر که به گروگان داعش در آمده بودند و از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می شد، با احتیاط و به صورت کنترل شده عملیات را ادامه دادند.

 منبع : تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :