موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35775 :کد

0

چین دومین ناوهواپیما بر خود را می‌سازد

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۵
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -چین دومین ناوهواپیما بر خود را می‌سازد

پکن با هدف مقابله با افزایش حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای چین جنوبی، قصد دارد تا یک ناوهواپیمابر بسازد تا این کشور در مجموع ۲ ناو هواپیمابر داشته باشد.

پکن با هدف مقابله با افزایش حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای چین جنوبی، قصد دارد تا یک ناوهواپیمابر بسازد تا این کشور در مجموع ۲ ناو هواپیمابر داشته باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، چین قصد دارد تا با ساخت دومین ناو هواپیمابر خود، حضورش در عرصه دریایی را تقویت ببخشد.


پس از اقدامات تحریک آمیز آمریکا در دریای چین جنوبی و همچنین با هدف حفظ منافع در منطقه، پکن در صدد است تا حضور خود در دریای چین جنوبی را افزایش دهد.


هنوز اطلاعات اندکی درباره ناو هواپیمابر چینی وجود دارد اما "یانگ یوجون" سخنگوی وزارت دفاع چین اعلام کرد که این ناو در چین طراحی خواهد شد و در بند دالیان نیز ساخته می‌شود.


وی افزود: چین دارای خط ساحلی وسیعی بوده و ناوگان گسترده دریایی تحت قلمروی حاکمیتش قرار دارد. حفاظت از حاکمیت ناوگان دریایی و منافع و حقوق چین، ماموریت مقدس نیروهای مسلح این کشور به شمار می‌آید.


سخنگوی وزارت دفاع چین افزود که جنگنده جی-15 قادر خواهد بود تا بر روی این ناو هواپیمابر عملیاتی شود.


تنها ناو هواپیمابر چین که لیائونینگ نام دارد در سال 1998 و پیش از آنکه اصلاحاتی بر روی آن انجام شود از اوکراین خریداری شده بود.


با توجه به ادعاهای مالکیتی پکن درباره دریای چین جنوبی، این کشور به دنبال افزایش توانایی‌های دفاعی دریایی خود است.


یک کارشناس امور دریایی چین که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: ناوهای هوایپمابر آمریکایی زیادی در دریای چین حضور دارند که این موضوع چالش‌هایی را برای ما ایجاد کرده است. در صورتی که به دومین ناوهواپیمابر دست یابیم فشارها بر ما کاهش خواهد یافت. این موضوع مانع از آن می‌شود که مورد آزار قرار بگیریم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :