موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی و دامپروری

a/35777 :کد

0

یک مثقال مرغ تاریخ مصرف‌گذشته نداریم

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۳
تعداد بازدید : ۳۳۴   
 تحلیل ایران -یک مثقال مرغ تاریخ مصرف‌گذشته نداریم

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با تأکید بر اینکه حتی یک مثقال مرغ هم معدوم نشده است، گفت: بیان اینگونه مسائل مغرضانه و با اهداف سیاسی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با تأکید بر اینکه حتی یک مثقال مرغ هم معدوم نشده است، گفت: بیان اینگونه مسائل مغرضانه و با اهداف سیاسی انجام می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در در مورد اخبار منتشر شده درباره گذشتن تاریخ انقضای600 تن مرغ در خراسان رضوی، گفت: مرغ‌های نو خریداری شده در شرکت پشتیبانی امور دام مدام با مرغ‌های کهنه جابه‌جا و تعویض می‌شود و در ذخایر این شرکت مرغ‌های قدیمی‌تر که دارای تاریخ مصرف‌ هستند به بازار عرضه می‌شود.


وی افزود: در ذخایر مرغ شرکت پشتیبانی امور دام هیچ مرغی برای دفن و معدوم سازی وجود ندارد و این موضوع را تکذیب می‌کنم.


وی با بیان اینکه حتی یک مثقال مرغ و مواد پروتئینی در شرکت پشتیبانی امور دام معدوم و دفن نخواهد شد، گفت: افرادی که اقدام به انتشار چنین شایعاتی می‌کنند، مغرض و مریض‌ هستند و قصد بهره‌برداری سیاسی از انتشار این مطالب را دارند.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: در صورتی که در شرایطی برای معدوم سازی مرغ قرار گیریم، حتما شهامت اعلام آن را خواهیم داشت.


وی در پاسخ به این سؤال که انتقادات زیادی به شرکت پشتیبانی امور دام در مورد عرضه مرغ‌های خریداری شده به بازار وجود دارد و تولید‌کنندگان معتقدند که عرضه بدهنگام مرغ به بازار توسط شرکت پشتیبانی بر روی افت قیمت مؤثر است، گفت: برای رفع این مشکل در صددیم تا باکمک و همفکری اصناف، تشکل‌ها و دست‌اندرکاران، راه‌حلی را بیابیم.


ولی بیان داشت: سعی می‌کنیم تا با عرضه مرغ در بورس و کنترل تولید، این مسئله را رفع کنیم.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام مرغ زنده در استان مازندران را با قیمت 4100 تومان خریداری می‌کند اما قیمت خرید بستگی به کیفیت مرغ دارد و ممکن است در برخی مناطق کمتر باشد.


وی افزود: مرغی که توسط شرکت خریداری می‌شود از بهترین کیفیت برخوردار است تا در صورت فراهم شدن شرایط صادرات، مانعی از لحاظ کیفیت نداشته باشیم.


ولی بیان داشت: اقداماتی برای صادرات توسط شرکت انجام شده اما برای صادرات باید زیرساخت‌های لازم را برای بخش خصوصی فراهم کنیم.


وی تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام هیچ مرغی را با تاریخ‌ انقضای کمتر از 3 ماه به بازار عرضه نمی‌کند و اگر در جایی مرغ با کمتر از این مدت عرضه شده باشد، خریدار مرغ را نگهداری و به موقع عرضه نکرده است.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ کشته با قیمت 6500 تومان از تولید‌کنندگان خریداری می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :