موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/35794 :کد

0

دو برابر شدن تورهای آمریکاییان به ایران

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۹
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -دو برابر شدن تورهای آمریکاییان به ایران

معاون رئیس جمهور با اشاره به ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به یونسکو از دو برابر شدن تورهای آمریکاییان برای سفر به ایران خبر داد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به یونسکو از دو برابر شدن تورهای آمریکاییان برای سفر به ایران خبر داد. همچنین با حضور سلطانی فر - رییس سازمان میراث فرهنگی نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد راه‌اندازی شد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست شورای اداری استان یزد که با حضور میر محمدی استاندار و مسئولان این استان و محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود که برای سال 2017 بافت تاریخی شهر یزد در فهرست یونسکو ثبت شود، اگرچه فرایند بررسی پرونده‌ها در یونسکو بین 1 تا 3 سال به طول می‌انجامد.


سلطانی فر افزود: میانگین رشد گردشگر در جهان 4.6 درصد است اما در دو سال گذشته شاهد رشد 12 درصدی جذب گردشگر در ایران بوده ایم.


وی از تدوین بسته پیشنهادی گردشگری دوران پساتحریم خبر داد و اظهار کرد: 900 طرح گردشگری با 30 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و 45 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور در حال اجرا است.


وی عنوان کرد: امیدواریم فعالیت‌ها به گونه ای باشد که گردشگری موتور محرکه اقتصاد کشور و خروج آن از رکود شود.


معاون رئیس جمهور گفت: نظام‌های مذهبی بر اساس ذهنیت اندیشمندان، سیاست مداران و پژوهشگران دنیا نظام‌هایی بسته، دیکتاتور و بدون در نظر گرفتن حقوق مردم در گذشته بوده است.


وی افزود: از روز پیروزی انقلاب هم ارزیابی اندیشمندان به گونه ای بود که نظام جمهوری اسلامی ایران پدیده ای به غیر از این مجموعه نیست و تصور اینکه یک نظام مذهبی، دموکراسی و حقوق مردم را محقق کند دشوار بود اما با تدبیر امام خمینی (ره) و پس از آن رهبر معظم انقلاب مدلی جدید و نظام و حکومت دینی پایه گذاری شد و هر ساله یک رفراندوم با حضور حداکثری مردم برگزار می‌شود.


وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی مواردی از جمله آزادی احزاب، رسانه‌ها و چگونگی مشارکت مردم در امور مختلف را در سایه دین مبنا قرار داده و در این مدل از حکومت و اداره مملکت ضمن حفظ ارزش‌های دینی، ساز و کاری برای مشارکت مردم نیز بوجود آمده که مردم به طور مستقیم و غیرمستقیم با آرای خود در امور مختلف مشارکت دارند.


معاون رئیس جمهور تصریح کرد: افرادی که در غرب تئوری‌هایی از جمله برخورد تمدن‌ها را با ریشه مبارزه با اسلام طراحی می‌کنند به خوبی می‌دانند که نظام جمهوری اسلامی در سال‌های آینده نه تنها جهان اسلام بلکه سرتاسر دنیا را متاثر می‌کند.


سلطانی فر افزود: جهان تشنه افکار و اندیشه های انقلاب اسلامی ایران است که نمونه آن در استقبال و جوش و خروش جوانان غربی برای دریافت پیام‌های رهبر معظم انقلاب شاهد هستیم.


وی ادامه داد: غربی‌ها برای مقابله با چنین اندیشه‌هایی دست به اقدام‌هایی برای ارائه چهره زشت و خشونت طلب از اسلام دارند و جمهوری اسلامی ایران با وجود همه موانع روز به روز در زندگی مردم کشورهای دیگر نفوذ می‌کند.


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های این سازمان در حوزه گردشگری رصد اظهارنظرها و مصاحبه‌های گردشگران ورودی به ایران پس از بازگشت به کشورشان برای بررسی میزان رضایت مندی و تاثیرپذیری آنان از فرهنگ ایران است.


وی افزود: بر این اساس بیش از 98 درصد این گردشگران ایران را کشوری توسعه یافته با مردمی با فرهنگ و میهمان نواز عنوان و اعلام کرده اند که ذهنیت غلطی که رسانه‌های غربی، امپریالیسمی و صهیونیستی از ایران ساخته اند در آنان فرو ریخته است.


وی ادامه داد: یکی از مهمترین ساز و کارهای ترویج فرهنگ و پیام انقلاب، توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی است که باید به طور ویژه مدنظر قرار گیرد.


سلطانی فر با اشاره به دیدار خود با چهار وزیر گردشگری کشورهای اروپایی در دو ماه گذشته خاطرنشان کرد: همه آنان برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف گردشگری اعلام آمادگی کرده اند.


همچنین محمد حسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی نیز در نشست شورای اداری استان یزد ضمن تشریح روند تهیه پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: زمانی که کار تهیه این پرونده را آغاز کردیم قنات‌های یزد وضع مناسبی نداشتند و عمدتاً بوی فاضلاب از آنها به مشام می‌رسید ولی در جریان تهیه این پرونده زیرساخت‌ها مورد آماده سازی و احیاء قرار گرفتند که این موضوع در زمان بازدید کارشناسان خارجی مورد توجه و تحسین قرار گرفت.


در این نشست میرمحمدی استاندار یزد با ارائه لوح تقدیر و تابلوی نفیس از زحمات معاون میراث فرهنگی کشور برای پیگیری این موضوع و تهیه پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد قدردانی کرد.


درخواست تورهای آمریکایی برای سفر به ایران به بیش از 2 برابر افزایش یافته است

در این راستا مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر به استان یزد و در مصاحبه تلویزیونی افزود: علیرغم محدودیت‌هایی که آمریکایی‌ها برای سفر اتباع 38 کشور به ایران ایجاد کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از آژانس‌ها و موسسات تور گردانی تاکنون نه تنها هیچ تور غربی و آمریکایی برای حضور در ایران لغو نشده است بلکه حتی متقاضیان ورود به ایران از خود آمریکا برای سال 2016 نسبت به سال‌های 2014 و 2015 به بیش از 2 برابر افزایش یافته است.


زنگ آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره اردکان نواخته شد

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، همچنین پس از بازدید مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هیات همراه، میر محمدی استاندار یزد، محمدمهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسئولان از محل ساخت هتل پنج ستاره کوشک در اردکان، زنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه نواخته شد.


شرافت در این مراسم گفت: این هتل در زمینی به متراژ دوازده هزار متر و با زیربنایی به متراژ هفتصد هزار ساخته می شود.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه ای بالغ بر دوهزار و پانصد میلیارد ریال برنامه ریزی شده و امید است با حمایت این اداره کل و تلاش سرمایه گذار طی پنج سال آینده به بهره برداری کامل برسد.


این مقام مسئول تصریح کرد: باتوجه به اینکه اردکان در مسیر ترانزیتی یزد به اصفهان قرار دارد و عبور گردشگران داخلی و خارجی از این مسیر امکان پذیر است، امید است باساخت این هتل ماندگاری گردشگران در استان افزایش یابد.


وی خاطرنشان ساخت: شاخصه اصلی این هتل نمای کلی هتل است که به نوعی طراحی شده که با معماری سنتی و اسلامی و همچنین بافت تاریخی شهر اردکان هماهنگی دارد.


شرافت؛ سالن جشن‌ها و مراسم، سالن ورزشی، پارک کودکان و نوجوانان، استخر و سونا، سوئیت‌های اقامتی و همچین رستوران را از جمله مکان‌هایی دانست که در ساخت این هتل به عنوان یک هتل پنج ستاره در نظر گرفته شده است.


گفتنی است، این هتل در ورودی شهر اردکان، جنب میدان چادرملو تحت عنوان هتل پنج ستاره کوشک اردکان در دست ساخت قرار دارد و هم اکنون عملیات گودبرداری آن آغاز شده است.


نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد راه اندازی شد

نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل استانداری راه اندازی شد.


این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت سازمان میراث فرهنگیبه منظور راهنمایی و حمل و نقل گردشگران شهر یزد و سایر اماکن تاریخی و فرهنگی استان راه اندازی شده است.


در این پروژه ده‌ها دستگاه ون و سواری، با کیفیت ارائه خدمات لوکس و رانندگان مسلط به زبان انگیلسی و آموزش دیده با لباس‌های متحدالشکل برای راهنمایی گردشگران تجهیز شده اند.


بر اساس این گزارش در آستانه ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد مقامات استان از ورود انبوه گردشگران به این شهر خبر می‌دهند.


رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم رونمایی از نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد ضمن گفت‌وگو با رانندگان و دریافت جزئیات این طرح از مدیر پروژه، راهنمایی‌های لازم را ارائه کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :