موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/35804 :کد

0

ایران و رومانی برگسترش همکاری های فرهنگی مشترک تاکید کردند

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۱
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -ایران و رومانی برگسترش همکاری های فرهنگی مشترک تاکید کردند

در دیدار سفیر رومانی در ایران با رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی بر گسترش همکاری های فرهنگی مشترک تاکید شد.

در دیدار سفیر رومانی در ایران با رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی بر گسترش همکاری های فرهنگی مشترک تاکید شد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه فرهنگی ایرنا، سید رضا صالحی امیری در دیدار با کریستین تئودرسکو که در نشست ماهانه تخصصی ایرانشناسی معاونت کتابخانه ملی شرکت کرده بود، گفت: ایران و رومانی از ظرفیت های فرهنگی و پیشینه تاریخی بالایی برخوردار هستند.


وی افزود: غربی ها به توان بالای دو کشور ایران و رومانی اذعان دارند، اما شناخت افکار عمومی و نخبگان ایران با این ظرفیت فرهنگی کم است.


صالحی امیری با تاکید بر آمادگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای فعالیت فرهنگی مشترک گفت: فهرستی از این همکاری ها از قبیل برگزاری نمایشگاه فرهنگی ، نمایشگاه کتاب ، همکاری های کتابخانه ای و اسنادی میان دو کشور وجود دارد که در قالب تفاهم نامه همکاری قابل پیگیری و اجراست.


به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ، سفیر رومانی در ایران نیز در این دیدار ضمن ابرازخرسندی از حضور در کتابخانه ملی گفت: ایران در سال های بعد از انقلاب پیشرفت قابل توجهی در تمامی عرصه های داشته است و مجموعه کتابخانه ملی هم یکی از ظرفیت های بزرگ ایران است که بسیاری از کشورها از داشتن چنین بنایی در این سطح محرومند. 


تئودرسکو با استقبال از پیشنهاد صالحی امیری، افزود: در چارچوب کلی سند دوجانبه فرهنگی می توان فعالیت های متنوعی را برشمرد که با برنامه ریزی و هدف گذاری قابل اجرا است و از طرفی زمینه آشنایی بیشتر دو کشور را با داشته های فرهنگی فراهم کرد.


براساس این گزارش، در این دیدار صالحی امیری یک عدد تابلوی گل مرغ را که برگرفته از جلد یکی از نفیس ترین آثار خطی کتابخانه ملی است به همراه یک جلد دیوان مثنوی به سفیر رومانی اهدا کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :