a/35808 :کد

0

میان دشت، ثروت خاموش

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۵
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -میان دشت، ثروت خاموش

کم‌توجهی مسئولان به این اثر ارزشمند و کمبود بودجه می‌تواند به نوعی زنگ خطری برای از دست دادن این مکان توریست‌پذیر شود.

کم‌توجهی مسئولان به این اثر ارزشمند و کمبود بودجه می‌تواند به نوعی زنگ خطری برای از دست دادن این مکان توریست‌پذیر شود.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛رسیدگی به مکان‌های گردشگری بهترین راه حل برای جذب و توریست‌ها و گردشگران است، اما بی‌توجهی به این مکان‌ها و عدم اطلاع‌رسانی، آفت اصلی این روزهای مکان‌های توریست‌پذیر شده است. 


اگر از طریق راه‌های زمینی و با اتوبوس و سواری بخواهید به مشهد سفر کنید، در 400 کیلومتر غربی مشهد و 42 کیلومتر شرقی میامی مکان باستانی زیبایی قرار دارد و دارای ارزش تاریخی که به دوره شاه عباس قاجار برمی‌گردد، روبرو می‌شوید.

کاروانسرای میان دشت نام مکانی تاریخی است که دارای سه کاروانسرای متصل به هم است که یکی از آنها در دوره صفویه و دو تای دیگر آن در دوره شاه عباس قاجار ساخته شده است. 


این اثر تاریخی دارای زیبایی‌های چشمگیری مانند: سه آب انبار، یک حمام، چاپارخانه، تلگراف‌خانه و ... است و از امکانات و موقعیت خوبی برخوردار است و می‌توان از آن به عنوان قطب گردشگری شرق کشور نام برد. 
 
این مجموعه ارزشمند تاریخی در 14 شهریور 1336 با شماره 1439 ثبت ملی شد. 


کار مرمت و احیای کلی این مجموعه صورت گرفته و جهت ایجاد فاضی اقامتی، خدماتی و پذیرایی بسیار مستعد است. این مکان همچنین دارای ظرفیت‌هایی از جمله نزدیکی به فرودگاه، شاهرود، رصد آلمان شب کویر و ستاره‌شناسی برای تورهای تخصصی، شترسواری، صحرانوردی، ایجاد اقامت برای رفع خستگی زائران و ... می‌باشد. 

اما به علت کم‌توجهی مسئولان به این اثر ارزشمند و کمبود بودجه می‌تواند به نوعی زنگ خطری برای از دست دادن این مکان توریست‌پذیر بشود از مهم‎‌ترین این بی‌مسئولی‌ها به ضعف پذیرایی، سرویس‌دهی نامناسب و اطلاع‌رسانی نامطلوب اشاره کرد. 


امید است که هدف سرمایه‌گذاری بر جذب گردشگری خارجی و داخلی به درستی صورت پذیرد و به امکان تاریخی‌مان بیشتر توجه شود و با توجه به نزدیکی ایام نوروز فکری به حال این اثر گردشگر بشود. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :