a/35821 :کد

0

برند گردشگری باید توصیفی از شخصیت فرهنگی ملت‌ها باشد

  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۵
تعداد بازدید : ۳۰۷   
 تحلیل ایران -برند گردشگری باید توصیفی از شخصیت فرهنگی ملت‌ها باشد

دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری گفت: برند ملی گردشگری باید شخصیت یک شهر یا کشور را به خوبی برای عموم مردم دنیا ترسیم کند و گویای فرهنگ یک ملت باشد.

دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری گفت: برند ملی گردشگری باید شخصیت یک شهر یا کشور را به خوبی برای عموم مردم دنیا ترسیم کند و گویای فرهنگ یک ملت باشد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، پروفسور جعفر جعفری عصر پنج‌شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری در اصفهان اظهار داشت: بسیاری از کارشناسان دنیا بر این باورند که صنعت گردشگری از بزرگ‌ترین صنایع اقتصادی دنیا محسوب می‌شود که اشتغال‌زایی برای جامعه را نیز به دنبال دارد چراکه به جای استفاده از ماشین بیشتر به نیروهای انسانی وابسته است.


وی افزود: در کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری در روز یک شنبه قصد داریم، ویژگی‌های برند را که شامل ارزش‌های معنوی، فرهنگ و میراث ملموس و ناملموس را تببین و چگونگی انتخاب از میان این ارزش‌ها و دلیل نیاز به برندسازی را در ذهن جامعه ملموس کنیم.


دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری تصریح کرد: کشورهای مختلف در زمینه طراحی برند شهری و ملی خود موفق عمل کرده و ما می‌توانیم از این موفقیت‌ها یا عدم موفقیت‌ها درس بگیریم تا راه‌های اشتباه طراحی‌های ناموفق برند را تکرار نکنیم.


برند ملی نشانه شخصیت یک ملت است

وی با اشاره به ویژگی‌های برند انتخابی ادامه داد: برند انتخابی باید شخصیت یک شهر یا کشور را به خوبی برای عموم دنیا ترسیم کند و گویای فرهنگ یک شهر یا ملت باشد.


جعفری با بیان اینکه این برند از تاریخ گذشته شروع و به حال رسیده و گویای آینده نیز هست، ابراز داشت: باید دقت کنیم که پس از انتخاب برند نمی‌توان به راحتی آن را عوض کرد چرا که این برند همانند یک  پوشش و نشانه شخصیت یک ملت است و بر این اساس در انتخاب برند باید به این نکته دقت خاص داشته باشیم.


وی با بیان اینکه برند گردشگری باید گویا و مردم پسند باشد، گفت: باید دقت کنیم که این برند نباید تنها ارزش بازاریابی داشته باشد ضمن اینکه باید مطابق سلیقه شهروندان محل یا ملت موردنظر باشد.  


حضور بیش از ۱۵ سخنران ایرانی و خارجی در کنفرانس 

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری تصریح کرد: در این برند باید از علم جامعه‌شناسی، انسان‌شناسی، جغرافیا، روانشناسی، تاریخ و غیره استفاده شود و تمام این موارد در کنار یکدیگر می‌تواند برند مناسب را تشکیل دهند.


وی اضافه کرد: در این همایش سخنرانانی از بیش از ۱۵ کشور ایرانی و خارجی مانند آمریکا، بلژیک، اسپانیا، پرتغال، چین و غیره و همچنین ایرانیان مقیم کشور حضور دارند چراکه این افراد علاوه بر دید درونی نسبت به ایران از بیرون نیز می‌توانند از دیدگاه بیرونی نیز ویژگی‌های کشورمان را مشاهده کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :