موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35834 :کد

0

دورخیز آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۵
تعداد بازدید : ۳۹۵   
 تحلیل ایران -دورخیز آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران

یک مقام بلندپایه دولتی آمریکا از بررسی اقدامات اضافی در برنامه موشکی بالستیک ایران و افزایش تحریم ها خبر داد.

یک مقام بلندپایه دولتی آمریکا از بررسی اقدامات اضافی در برنامه موشکی بالستیک ایران و افزایش تحریم ها خبر داد.
 
به گزارش تحلیل ایران، روزنامه گاردین گزارش داد یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفت: «همانطور که گفته بودیم ما به دنبال گزینه هایی برای اعمال اقدامات اضافی در ارتباط با برنامه موشکی بالستیک ایران با در نظر گرفتن نگرانی هایمان درباره این فعالیت ها از جمله پرتاب موشکی دهم اکتبر ایران هستیم.»

وی گفت: «ما در حال بررسی ابعاد مختلف اضافه کردن افراد به فهرست تحریم ها و همچنین انجام دادن  اقداماتی دیپلماتیک مطابق با منافع امنیت ملی مان هستیم. ما طبق روال، کنگره را در جریان مسائل مرتبط با تحریم های ایران قرار می دهیم و همزمان با کار برروی مسائل باقی مانده ، به این فرآیند ادامه می دهیم.»

مقامات ایرانی پیشتر هشدار داده بودند آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران هرگونه تحریم های جدید آمریکا را نقض توافق هسته ای می داند.
مقامات آمریکایی به این روزنامه گفتند وزارت خزانه داری حق تحریم نهادهای ایرانی مشارکت کننده در برنامه توسعه موشکی ایران یا کسانی که از نقض حقوق بشر یا تروریسم بین المللی حمایت می کنند، برای خود محفوظ دانسته است.

آزمایشهای موشکی بالستیک ایران بر اساس قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد ممنوع است. این قطعنامه تا زمان اجرای توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی معتبر است. به محض اجرای توافق، از ایران خواسته می شود هیچ فعالیتی در زمینه موشک بالستیک برای دوره زمانی هشت ساله صورت ندهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :