موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35842 :کد

0

انجام آزمایشDNA و دروغ سنجی ازپناهندگان در بدو ورودبه آمریکا

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -انجام آزمایشDNA و دروغ سنجی ازپناهندگان در بدو ورودبه آمریکا

یکی از نمایندگان جمهوریخواه آمریکا پیشنهاد کرده که پناهندگان سوری و عراقی و کسانی که به این کشورها سفر کرده اند قبل از ورود به آمریکا باید مورد دروغ سنجی و آزمایش دی ان ای قرار بگیرند.

یکی از نمایندگان جمهوریخواه آمریکا با انتقاد از ضعف سیستم امنیتی این کشور طرحی را به کنگره آمریکا پیشنهاد کرده که به موجب آن پناهندگان سوری و عراقی و کسانی که به این کشورها سفر کرده اند قبل از ورود به آمریکا باید مورد دروغ سنجی و آزمایش دی ان ای قرار بگیرند.

 

به گزارش تحلیل ایران، کن کالورت نماینده جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا سیستم های شناسایی وزارت امنیت ملی کشورش در مورد تازه واردان به آمریکا را مبتنی بر سهل انگارانه وناقص توصیف کرده و درتوجیه طرح پیشنهادی خود گفته است کسانی که با نیت مثبت خیال ورود به خاک آمریکا را دارند نباید ترسی از این گونه آزمایش ها داشته باشند.


بر اساس این لایحه پیشنهادی علاوه بر پناهندگان سوری و عراقی کسانی که از ماه مارس سال 2011 به یکی از این کشورها سفر کرده باشند نیز برای ورود به آمریکا ملزم به انجام این آزمایش ها خواهند بود.


در حالی که میچ مک کانل رهبرجمهوریخواه سنای آمریکا در نظر دارد در آغاز سال میلادی طرح مذکور را برای تصویب به سنای این کشور ببرد سناتورهای دموکرات آمریکایی تهدید کرده اند که به شدت در مقابل این لایحه خواهند ایستاد و جلو تصویب آن را خواهند گرفت.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :