موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/35854 :کد

0

افشای کمک ۲۸۰میلیارد دلاری آمریکادرحمایت ازشهرک سازی اسرائیل

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۶
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -افشای کمک ۲۸۰میلیارد دلاری آمریکادرحمایت ازشهرک سازی اسرائیل

سازمان های غیر دولتی آمریکا ضمن استفاده از معافیت مالیاتی، بالغ بر ۲۸۰ میلیارد دلار به منظور کمک های نظامی به اسرائیل و حمایت از شهرک سازی های این رژیم در سرزمین های اشغالی پرداخت کرده اند.

بر اساس یک دعوی قانونی علیه وزارت خزانه داری آمریکا، سازمان های غیر دولتی این کشور ضمن استفاده از معافیت مالیاتی، بالغ بر 280 میلیارد دلار به منظور کمک های نظامی به اسرائیل و حمایت از شهرک سازی های این رژیم در سرزمین های اشغالی پرداخت کرده اند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه الجزیره، سوزان ابوالهوی نویسنده و کنشگر سیاسی فلسطینی الاصل آمریکایی با اقامه دعوی علیه 150 نفر از سرمایه داران و سازمان های غیر دولتی آمریکایی، آن ها را متهم کرده است که در 20 سال گذشته مبلغ 280 میلیارد دلار برای کمک های نظامی و حمایت از شهرک سازی در سرزمین های اشغال شده فلسطینی به رژیم صهیونیستی پرداخت کرده اند.


بر این اساس افراد و شرکت های مذکور، مبالغ پرداختی را به عنوان کمک های خیریه در دستگاه های مالیاتی آمریکا به ثبت رسانده ولذا معادل همین مبالغ از معافیت مالیاتی برخوردار شده اند.


دراین گزارش آمده است، شلدون ادلسون میلیاردر آمریکایی و یکی از حامیان نیرومند رژیم صهیونیستی از جمله اشخاصی است که نام او در فهرست کمک کنندگان به رژیم صهیونیستی دیده می شود.


به نوشته این نشریه مسئولان وزارت خزانه داری آمریکا به این بهانه که هنوز بررسی های قانونی در این باره به پایان نرسیده از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده اند.


بر اساس مدارک موجود رژیم صهیونیستی به عنوان دریافت کننده بیشترین میزان کمک های مالی و نظامی آمریکا از جنگ جهانی دوم تا کنون 124 میلیارد و 300 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی را از این کشور دریافت کرده که بخش عمده این کمک ها، نظامی وتسلیحاتی بوده است.


به گفته یکی از مقام های رسمی دولت آمریکا گردانندگان این رژیم که طبق یک توافق ده ساله در زمان جرج بوش سالانه 3 میلیارد دلار کمک از واشنگتن دریافت می کرده اند از دولت آمریکا خواسته اند تا حجم این کمک ها را درپایان موعد ده ساله توافق قبلی در سال 2017 به 5 میلیارد دلار افزایش دهد.


به گفته همین مقام سران تل آویو دلیل نیاز بیشتر به کمک های مالی –نظامی آمریکا را خطرات و تهدیدهای ناشی از توافق هسته ای میان ایران و 5+1 ذکر کرده اند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :