موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/35869 :کد

0

تسلیحات اس-۳۰۰ از ایران در برابر تهدیدات خارجی محافظت می کند

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۴
تعداد بازدید : ۳۵۰   
 تحلیل ایران -تسلیحات اس-۳۰۰ از ایران در برابر تهدیدات خارجی محافظت می کند

یک روزنامه روسی نوشت: تسلیحات پدافند هوایی اس-۳۰۰ که در آینده نزدیک به ایران تحویل می شود، از این کشور در برابر تهدیدات خارجی محافظت می کند.

یک روزنامه روسی نوشت: تسلیحات پدافند هوایی اس-300 که در آینده نزدیک به ایران تحویل می شود، از این کشور در برابر تهدیدات خارجی محافظت می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس روز پنجشنبه نوشت: سامانه های پدافند هوایی اس-300 تسلیحات دفاعی است و تحویل این تسلیحات به ایران برای هیچ کشوری تهدید محسوب نمی شود.


روزنامه روسی خاطرنشان کرد: تحویل اس-300 به ایران موجب تقویت توانمندی دفاعی این کشور و دفاع در برابر تهدیدات احتمالی هوایی از سوی کشورهای دیگر خواهد شد.


ویکتور موراخوفسکی کارشناس نظامی روس و عضو شورای کارشناسان کمیسیون صنایع نظامی تحت نظارت دولت روسیه گفت: تحویل تسلیحات اس-300 به ایران با توجه به ماهیت دفاعی این تسلیحات هیچ تهدیدی برای آمریکا و اسراییل به وجود نمی اورد.


وی در گفت و گو با ماسکوفسکی کامسامولتس خاطرنشان کرد: تحویل این تسلیحات به ایران بر مقاصد تجاوزگرانه و خصومت طلبانه کشورهای دشمن ایران تاثیر و آنها را از تحقق این مقاصد در قبال ایران باز می دارد.
کارشناس روس گفت: بر هیچکس پوشیده نیست که امریکا و اسراییل تا پیش از امضای برجام ، گزینه اجرای عملیات نظامی علیه مراکز هسته ای ایران را بعید نمی دانستند.


کارشناس روس با اشاره به اهمیت تحویل سامانه های اس-300 به ایران افزود: طبیعی است که با تحویل اس-300 به ایران، امکان اجرای عملیات هوایی علیه این کشور از بین می رود. چهار مجموعه اس-300 که به ایران تحویل می شود می تواند بخش هایی از این کشور را تحت پوشش دفاعی خود قرار دهد.


موراخوفسکی خاطرنشان کرد: در صورت استقرار این سامانه ها در ایران، هر گونه عملیات هوایی علیه این کشور، تلفات سنگین برای طرف مهاجم به همراه خواهد داشت.


روزنامه روسی یاداوری کرد: مطابق توافقنامه 800 میلیون دلاری که ایران و روسیه امضا کرده اند روسیه چهار مجموعه سامانه پدافند هوایی اس-300 به این کشور تحویل می دهد. همراه این سامانه ها تعداد زیادی از موشک های ویژه این سامانه ها و دستگاه های برای تمرین و اموزش پرسنل خدمه سامانه های اس-300 به ایران تحویل داده می شود.


در پایان این گزارش به اظهارات «دمیتری راگوزین» معاون دفاعی نخست وزیر روسیه اشاره و به نقل از وی گفته شد: اجرای قرارداد تحویل مجموعه های پدافند هوایی اس-300 به ایران آغاز شده است.


راگوزین گفت: تحویل سامانه های اس-300 به ایران صورت می گیرد و به دنبال اجرای این قرارداد، قراردادها و توافقنامه های دیگر به اجرا درخواهد آمد


ماسکوفسکی کامسامولتس نوشت: اجرای قرارداد اس-300 فرصت های جدید همکاری با ایران را برای روسیه در عرصه های فنی و نظامی و سایر حوزه ها فراهم می کند.


اس-300 با کاربرد دفاع متمرکز و قوی از مناطق حساس از مهمترین سامانه های پدافند هوایی جهان به شمار می رود که می تواند همزمان چندین پرنده دشمن را از جمله موشک های بالستیک ردیابی و از فاصله 150 کیلومتری در ارتفاع 27 کیلومتری هدف قرار دهد و حتی علیه اهداف زمینی به کار گرفته شود.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :