موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/35888 :کد

0

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: باید با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه، نسبت به افزایش تولید و توسعه اقتصاد کشور گام برداریم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: باید با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه، نسبت به افزایش تولید و توسعه اقتصاد کشور گام برداریم.


 

به گزارش تحلیل ایران ، محمدحسین امید در جریان بازدید از پروژه‌‌های در حال ساخت دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه ملایر شهری است که دارای واقفان بزرگ و موقوفات زیادی است، اظهار کرد: بخش‌هایی از دانشگاه ملایر با کمک خیرین ساخته شده است.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه ملایر یک دانشگاه جوان است و طی سال‌های اخیر توانسته به رشد و ترقی برسد، افزود: با این وجود دانشگاه ملایر می‌تواند با این مسیر رشد در سال‌های آتی یکی از دانشگاه‌های برتر در کشور باشد.

 

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشگاه ملایر تاکنون در طراحی و ساخت پروژه‌ها بسیار موفق عمل کرده است، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این دانشگاه در آینده نزدیک به پیشرفت هر چه بیشتر دانشگاه ملایر کمک شایانی خواهد داشت.

 

وی پژوهشکده انگور دانشگاه ملایر را یکی از پروژه‌های مهم این دانشگاه برشمرد و گفت: تحقیقات و فعالیت‌های این پژوهشکده می‌تواند در توسعه صنایع تبدیلی انگور و اقتصاد دانش‌بنیان نقش مهمی را در آینده شهرستان ایفا کند.

 

امید با اشاره به اینکه شهرستان ملایر از نظر کشاورزی دارای ظرفیت‌های بالایی است، تصریح کرد: دانشگاه باید با پژوهش‌های علمی و ورود به عرصه کشاورزی در راستای ایجاد اشتغال و تولید با کیفیت محصول گام بردارد.

 

وی بر رشد کیفی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و با بیان اینکه امروز دانشگاه‌ها باید به این سمت حرکت کنند، گفت: به جز چند دانشگاه جامع، سایر دانشگاه‌های کشور می‌توانند با توجه به موقعیت منطقه و ظرفیت‌های موجود به صورت تخصصی کار کنند.

 

معاون وزیر علوم با بیان اینکه نیاز است در این زمینه حمایت‌های بیشتری از دانشگاه‌ها صورت گیرد، افزود: امروز در کشور بیش از هر چیز نیاز به تولید و اشتغال داریم و باید با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه، نسبت به افزایش تولید و توسعه اقتصاد کشور گام برداریم.

 

در ادامه معاون وزیر نیز از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر بازدید کرد.

 منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :