موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/35933 :کد

0

" فضای مجازی"؛ فرصت یا تهدید

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۸۸۰   
 تحلیل ایران -" فضای مجازی"؛ فرصت یا تهدید

انحرافات و آسیب‌های اخلاقی در فضای مجازی امروزه تهدیدی بزرگ برای خانواده‌ها و فرزندان محسوب می‌شود.

انحرافات و آسیب‌های اخلاقی در فضای مجازی امروزه تهدیدی بزرگ برای خانواده‌ها و فرزندان محسوب می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، همایش "آسیب‌های فضای مجازی و بیماری‌های نوظهور عصر حاضر" از سوی اداره آموزش و پرورش گچساران با حضور مسئولان استانی، کارشناسان پلیس فتا استان و شهرستانی و والدین دانش‌آموزان برگزار شد.مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این همایش، اظهار داشت: فضای مجازی آسیب‌‌های فراوان و متعددی دارد و یک حوزه آن در بخش اجتماعی و خانوادگی است.هادی زارع‌پور با اشاره به اینکه عصر حاضر به عصر ارتباطات معروف است، افزود: امروزه اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن در دنیا رد و بدل می‌شود.

 

مصونیت بخشی، بهترین استراتژی برای مقابله با تهدیدهای فضای مجازی

وی با اشاره به تهدیدهای فضای مجازی برای خانواده‌ها و فرزندان، گفت: در دنیای امروز تنها استراتژی که می‌تواند ما را در برابر فضای مجازی نجات دهد، اصل مصونیت بخشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه امروزه با مصونیت‌بخشی می‌توانیم نتیجه بگیریم، افزود: ما باید آن قدر فرزندان خود را از تهدیدهای فضای مجازی آگاه کنیم تا فرزندان ما خود با تهدیدها مقابله کنند.

زارع‌پور با اشاره به اینکه یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار فیس بوک است، گفت: در حال حاضر فیس بوک پس از چین و هند به دلیل عضویت بسیار به عنوان سومین کشور دنیا از آن یاد می‌شود.

فضای مجازی بزرگ‌ترین تهدید برای خانواده‌ها و فرزندان

وی با بیان اینکه ما باید این هنر را داشته باشیم که تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کنیم، اظهار داشت: امروزه فضای مجازی بزرگ‌ترین تهدیدها برای خانواده‌ها و فرزندان است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه فضای مجازی سلامت نوجوانان و جوانان ما را تهدید می‌کند، عنوان کرد: در حال حاضر 1/5 درصد اطلاعاتی که در فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی منتشر می‌شود، مطالب و محتوای آن غیراخلاقی است.

زارع‌پور تأکید کرد: اگر نتوانیم فضای مجازی را مدیریت کنیم، انواع آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های روانی همچون افسردگی و انزوا و آسیب‌های فرهنگی نوجوانان و جوانان ما را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده بیش از حد از فضای مجازی افسردگی و انزوا را به دنبال دارد، گفت: بحران هویت و شخصیت یکی از آسیب‌های جدی فضای مجازی است.

انحرافات اخلاقی و جنسی در فضای مجازی خانواده‌ها و فرزندان را تهدید می‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: انحرافات اخلاقی و جنسی در فضای مجازی خانواده‌ها و فرزندان ما را تهدید می‌کند.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: متأسفانه جامعه ما با رسانه‌های مکتوب مانند کتاب فاصله گرفته و این یک آسیب جدی محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم فضای مجازی را مدیریت کنیم باید حساس و هوشیار باشیم.

آگاه‌سازی خانواده‌ها و فرزندان بهترین راه برای مقابله با تهدیدهای فضای مجازی است

مدیر آموزش و پرورش گچساران نیز در این همایش، اظهار داشت: متأسفانه فضای مجازی امروزه سبب انحرافاتی در بین نسل نوجوانان و جوانان ما شده است.

سید ظهیرالدین پورالحسینی با تأکید بر اینکه ما باید فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی را جدی بگیریم، بیان کرد: ضروری بوده که نقاط ضعف و قوت فضای مجازی شناسایی شود.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در گذشته از طریق جنگ سخت به دنبال آسیب رساندن به انقلاب اسلامی ما بودند، افزود: دشمنان ما امروزه به جنگ نرم روی آورده‌اند که باید هوشیار باشیم.

مدیر آموزش و پرورش گچساران تصریح کرد: آگاه‌سازی خانواده‌ها و فرزندان بهترین راه برای مقابله با تهدیدهای فضای مجازی است.پورالحسینی تأکید کرد: فضای مجازی هم یک فرصت بوده و هم یک تهدید و ما باید از فرصت‌ها استفاده و با تهدیدها مقابله کنیم.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :