موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حمل و نقل

a/35944 :کد

0

بازگشت دومین کشتیرانی برتر دنیا به ایران

  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -بازگشت دومین کشتیرانی برتر دنیا به ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری کشتیMSC DOMITILLE متعلق به دومین خط کانتینری برتر جهان پس از گذشت حدود ۶ سال در بندر شهید رجایی خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری کشتیMSC DOMITILLE متعلق به دومین خط کانتینری برتر جهان پس از گذشت حدود ۶ سال در بندر شهید رجایی خبر داد.

 

 به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم ایدنی افزود: ظهر دیروز پس از  گذشت 6 سال، اولین کشتی خط کانتینری MSC سوئیس با ظرفیت 9 هزار و 400 TEU کانتینر در ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی پهلو گرفت.
 

وی با بیان این‌که این کشتی 1162 TEU کانتینر صادراتی و وارداتی دارد و از بندر شانگهای چین به بندر شهید رجایی آمده است، تصریح کرد: قرار است از این پس هر هفته کشتی های خط کشتیرانی MSC در بندر شهید رجایی پهلو بگیرند.

 

وی بیان کرد: خط MSC سوئیس دومین خط بزرگ کشتیرانی کانتینری دنیاست و با پهلوگیری کشتی متعلق به این خط در بزرگترین بندر تجاری کشور، تعداد لاینرهای خارجی متردد به این بندر به 17 خط افزایش یافت.

 

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، کاهش نرخ کرایه در همین مدت کوتاه برای کالاهای خاور دور از مزایای تردد خطوط لابه بندر شهید رجایی است و کشتیرانی ها از ظرفیت بازار ایران بهره مند می شوند.

 

ایدنی گفت: از این پس در بخش های وارداتی و صادراتی کرایه حمل تجار کاهش می یابد و ظرفیت های بیشتری برای کشور ایجاد می شود.

 

حدود 6 سال پیش (اواخر تیرماه سال 88) کشتی MSC BEATRICE با ظرفیت حمل و نقل 14 هزار TEU کانتینر(از بزرگترین کشتی های کانتینری جهان) در بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :