کانال رسمی اینستاگرام تحلیل ایران    کانال رسمی تلگرام تحلیل ایران   
تبلیغات در تحلیل ایران
بیمه شهر - پیشرو در خدمات رسانی بیمه ای به شهروندان
گروه صنعتی ایران ترانسفو
محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت
دریا روزنامه منطقه جنوب کشور

   کد مطلب : 360/a


 

گزارش اختصاصی تحلیل ایران از توافق محرمانه ترکیه و داعش

 
    •••••  چهارشنبه 24 دی 1393 — 22:00
تعداد بازدید : ۳۲۲   

 

بعد از شکست های پی در پی  داعش در عراق و سوریه و نا امیدی انکارا از تسلط داعش بر منطقه به عنوان پیاده نظام نو عثمانی ها و حتی نگرانی از ورود اعضای داعش به خاک این کشور گفته می شود مقامات امنیتی ترکیه با سران داعش توافقاتی انجام داده اند.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران به نقل از منابع اگاه از ترکیه  براساس این توافق داعش متعهد شده است در ترکیه عملیات تروریستی و اقدام نظامی علیه هیچ جریان و نهادی انجام ندهد در مقابل ترکیه نیز متعهد شده است حمایتهای لجستیکی بویژه در نقل و انتقال اعضای داعش را بطور پنهان انجام دهد.

سازمان امنیت ترکیه موسوم به میت مسئول و محور اجرای توافق اخیر بین ترکیه و داعش تعیین شده است .

براساس همین گزارش آخرین مورد همکاری داعش و ترکیه مربوط به فراری دادن حیات بومدین دوست دختر 26 ساله امدی کولیبالی یکی از تروریستهای داعش در ترور اخیر پاریس است که ظاهرا نامبرده با پوشش امنیتی ترکیه  از ترکیه به سوریه گریخته است زیرا سازمان امنیت فرانسه با شنود مکالمات تلفنی او با کولیبالی به دنبال بازداشت او بوده است .

'امدی کولیبالی' 32ساله  مظنونی است که پیش از این پلیس فرانسه به ظن دست داشتن در حملات اخیر در تعقیب او بود. او مظنون به کشتن چهار نفر و گروگان گرفتن چند نفر دیگر در فروشگاهی یهودی در شرق پاریس است . پلیس فرانسه می گوید او همان کسی است که روز پنجشنبه یک مامور پلیس زن را هم در پایتخت کشت.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران، حیات بومدین در دوم ژانویه جاری به ترکیه آمده و در منطقه 'کادی کوی' استانبول در هتلی اقامت گزیده و سپس در هشتم ژانویه با حمایت دستگاه اطلاعاتی ترکیه به سوریه رفته است.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   ترکیه   داعش   توافق   تروریسم   عراق   افراطی گرایی
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)        :ایمیل   

     نظر :    
 
 
 


    

  .....