موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36076 :کد

0

کورکر: دولت اوباما زودتر تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کند

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۴۱
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -کورکر: دولت اوباما زودتر تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کند

سناتور ارشد آمریکا بامداد شنبه در بیانیه‌ای از دولت کشورش خواست هر چه زودتر تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران به بهانه آزمایش موشکی را اعمال کند.

سناتور ارشد آمریکا بامداد شنبه در بیانیه‌ای از دولت کشورش خواست هر چه زودتر تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران به بهانه آزمایش موشکی را اعمال کند.


 

به گزارش تحلیل ایران، سناتور «باب کورکر»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، بامداد شنبه در بیانیه‌ای از دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری امریکا خواست هر چه زودتر تحریم‌ها به بهانه آزمایش موشکی ایران را اعمال کند. 


«کورکر» همچنین گفته از گزارش‌ها درباره عقب‌نشینی دولت از اعمال این تحریم‌ها نگران است. 


روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال چهارشنبه شب گزارش داده بود وزارت خزانه‌داری این کشور در نامه‌ای به کنگره اعلام کرده است که دولت قصد دارد به بهانه پاسخ به آزمایش موشک بالستیک عماد توسط ایران  تحریم‌های تازه‌ای علیه تهران اعمال کند.


این رسانه، یک روز بعد اعلام کرد مقامات کاخ سفید تصمیم به تعویق اعمال این تحریم‌های جدید علیه ایران گرفته‌اند. 


رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت رسمی او قرار گرفته می‌نویسد: «با دولت اوباما برای ابراز نگرانی درباره عقب‌نشینی از تصمیم اعمال تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های موشک بالیستیک ایران تماس گرفتم.»


این سناتور آمریکایی نوشته از این بابت نگران است که واشنگتن تحت فشارهای شریکانش (در گروه 1+5 یا تهدیدهای به خروج از «برجام» تصمیم به تجدید نظر در اعمال تحریم‌ها گرفته باشد.


کورکر در ادامه ابراز امیدواری کرده که این نگرانی‌ها «بی‌مورد» باشند و دولت، «فوراً» برای وضع اقدامات تنبیهی علیه ایران اقدام کند. 


وی می‌نویسد: «امیدوارم که این نگرانی‌ها بی‌مورد باشند و دولت، فوراً و با قاطعیت اقدام کند تا ایران بداند که آمریکا در برابر تخلفات و سایر اقدامات مخرب این کشور خواهد ایستاد.»


«کورکر» و مقام‌های آمریکایی، خواستار تحریم ایران به بهانه آزمایش موشک عماد توسط ایران در مهرماه سال جاری هستند؛ اقدامی که به ادعای آنها ناقض قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد است. 


موشک دوربرد «عماد»، که نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران است روز 19 مهرماه با موفقیت آزمایش شد. «عماد» نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.


قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد که آغازگر چهارمین دور تحریم‌ها علیه ایران با طرح ادعاهای بی‌پایه درباره برنامه هسته‌ای این کشور بود سال 2010 به تصویب رسید.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :