موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36079 :کد

0

شکایت هیلاری کلینتون از یک نشریه برای دستکاری تصویرش

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۳۴
تعداد بازدید : ۱۰۰۰۳۵   
 تحلیل ایران -شکایت هیلاری کلینتون از یک نشریه برای دستکاری تصویرش

هیلاری کلینتون به دلیل خارج شدن تصویرش از عکس مربوط به اتاق عملیات حمله به بن لادن در سال ۲۰۱۱ توسط یک روزنامه، قصد شکایت رسمی از این نشریه را داشت.

نامه‌های منتشر شده هیلاری کلینتون در دوره تصدی وزارت خارجه آمریکا حاکی از آن است که وی به دلیل خارج شدن تصویرش از عکس مربوط به اتاق عملیات حمله به بن لادن در سال ۲۰۱۱ توسط یک روزنامه، قصد شکایت رسمی از این نشریه را داشت.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از «هیل» نشریه کنگره آمریکا، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهور آمریکا به مشاوران خود اعلام کرد قصد دارد به علت حذف تصویرش از عکس مربوط به عملیات حمله به اسامه بن لادن توسط روزنامه "هاسیدیک" از این نشریه به صورت رسمی شکایت کند. هیلاری کلینتون در سال 2011 سمت وزیر خارجه آمریکا را بر عهده داشت.


در نامه‌های منتشر شده کلینتون در  دوره تصدی وزارت خارجه آمریکا مشخص شد که وی در پیامی با عنوان " باورنکردنی" به مشاوران خود اعلام کرده بود روزنامه Der Zeitung تصویری از اتاق جلسه حمله به بن لادن را منتشر کرده که عکس وی با فتوشاپ از این جلسه خارج شده است.


کلینتون علت این اقدام را عدم توانایی یک زن برای حضور در چنین جلسه‌‌ای و یا پوشش نامناسب خود به زعم این روزنامه اعلام کرده بود.


پس از انتشار تصویر کلینتون به همراه دیگر مقامات دولت آمریکا در حین مشاهده عملیات حمله به بن لادن در سال 2011  و سوال کارکنان وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تمایل کلینتون برای شکایت رسمی از این روزنامه وی پاسخ داد: بله، ممنونم.


این روزنامه بعدها به علت ویرایش تصویر هیلاری کلینتون از کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا عذرخواهی کرد.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :